HAJDUK - GORICA 0-0: / Festival promašaja na Poljudu završio je podjelom bodova

U mučnoj utakmici kojoj je prijetila odgoda klubovi su podijelili bodove

23.2.2019.
16:46
PIXSELL

Nogometaši Hajduka i Gorice odigrali su bez pobjednika 0-0 u utakmici 22. kola Prve HNL odigranoj u subotu na Poljudu. Bio je to treći prvenstveni sraz ovih momčadi i treći put je novi prvoligaš ostao neporažen u srazu s Hajdukom. Gorica je u 4. kolu šokirala Hajduk pobjedom 2-0 na Poljudu, a u 13. kolu je bilo 1-1 u Velikoj Gorici.

Goričani su u Split došli s idejom ne primiti pogodak i pokušati ga postići iz kontranapada preko svog najboljeg strijelca Poljaka Lukasza Zwolinskog. U prvom naumu su uspjeli, a Zwolinski je ostao bez desetog prevenstvenog pogotka, iako je bio blizu u prvom poluvremenu, kad je Posavec spasio svoju mrežu pravovremenim ulaskom u šut poljskog nogometaša koji je sam izbio pred njega.

Hajduk je imao loptu u nogama, ali statistika će pokazati samo dva udarca u okvir gola, koliko su imali i gostujući nogometaši. Pred oko 6500 gledatelja na Poljudu, utakmicu je sudio Marin Vidulin iz Kanfanara.

Inter do pobjede

U prvoj utakmici subotnjeg programa nogometaši zaprešićkog Intera ostvarili su važnu pobjedu na gostovanju u Koprivnici, gdje su sa 1-0 (0-0) svladali Slaven Belupo, a strijelac pobjedničkog pogotka u 68. minuti bio je Rus Serder Serderov.

U nedjelju su na rasporedu dva posljednja dvoboja 22. kola Prve HNL. Od 15 sati u Puli će igrati Istra 1961 i Lokomotiva, a od 17.30 sati u derbiju kola Dinamo je domaćin Osijeku. Nakon nepotpunog 22. kola Dinamo je vodeći sa 54 boda, ispred Rijeke sa 41, Osijeka sa 40 i Lolomotive sa 35. Gorica je peta sa 32 boda, a Hajduk šesti sa 31. Slaven Belupo i Inter imaju po 21 bod, a deveta Istra 1961 ih ima 16. Na začelju je Rudeš sa samo četiri boda.

HAJDUK - GORICA 0-0

HAJDUK: Posavec - Tudor, Ismajli, Lopez, Juranović - Palaversa, Nejašmić, Kalik, Caktaš - Tahiraj, Jairo

GORICA: Kahlina - Muhammed, Čagalj, Jovičić, Čabraja - Lovrić, Suk, Marina, Miya, Dvorneković -Zwolinski

90' Kraj utakmice!

84' Posljednja izmjena u sastavu Hajduka. Ušao je Šego umjesto Jaira.

83' Druga izmjena u sastavu Gorice. Ušao je Šroler umjesto Miyje.

79' Oštar ubačaj Gyurcsa za Caktaša koji je bio na drugoj stativi, međutim bila je to prebrza lopta i na kraju je otišla izvan igrališta.

75' Dvoboj na Poljudu prati oko 6500 gledatelja.

23.02.2019., stadion Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, HNK Hajduk - HNK Gorica. Torcida. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

73' Nejašmić je dobio žuti karton.

69' Druga izmjena u sastavu Hajduka. Ušao je Sahiti umjesto Kalika.

68' Prva promjena u sastavu Gorice. Ušao je Ndiaye umjesto Dvornekovića.

64' Prva izmjena u sastavu Hajduka. Gyurcso je ušao umjesto Tahiraja.

60' Ubačaj Palaverse primio je Nejašmić na drugoj stativi, ali na koncu nije uspio uputiti udarac.

54' Zwolinski je dobio žuti karton.

50' Jairo je lijepo proigrao Kalika koji je potegao iz prve s 13 metara iskosa, međutim obranio je to vratar gostiju.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme!

40' Veliki prilika za Hajduk! Jairo je bio neprecizan iz same blizine. Loše je udario loptu koja je otišla centimar od lijeve stative.

37' Najveća prilika Bijelih u dosadašnjem tijeku utakmice. Odlično je ubacio Tudor pred vrata gdje se našao Jairo. Pucao je Brazilac iz blizine, ali otišlo je tik pored vratnice.

34' Još uvijek nema pogodaka, ali ni posebno izglednih prilika.

27' Dobar pokušaj Tudora s 20 metara, otišlo je to malo iznad vrata.

24' Najbolje što smo dosad vidjeli bila je prilika Gorice prije nekoliko minuta, ali Lovrić nije bio dovoljno koncentriran da zabije.

17' Bura otežava igru, na terenu je izrazito hladno, ali igrači daju sve od sebe da pruže što bolju igru.

12' Domagoj Bradarić zbog ozljede nije na dispoziciji za današnju utakmicu, a umjesto Fomitschowa, Oreščanin je sve iznenadio i na lijevog beka stavio Frana Tudora, koji danas igra više prema nazad, bez nekih izlazaka prema naprijed.

9' Nakon ubačaja iz kornera pokušao je Zwolinski, ali udarac odlazi preko vrata.

4' Caktaš je sjajno primirio dugu loptu Ismajlija, prošao je Čaglja, ali Musa je u posljednji trenutak izbio loptu ispred njega.

1' Počela je utakmica na Poljudu!

Prije utakmice:

Sat i pol prije početka susreta organizira se sastanak službenih osoba s predstavnicima klubova. Odluka može biti donesena i kasnije pred početak utakmice. Na pomoćnom igralištu stadiona na Poljudu od jakog vjetra polomljene su i ograde, klupe za pomoćne igrače nosi vjetar..

U slučaju odgode utakmica se mora odigrati idući dan.

"Sve je u rukama sudaca, oni će najbolje procijeniti na licu mjesta. Ako se ne bude moglo igrati danas, igrat će se sutra, pronaći će se neki odgovarajući termin", rekao je Josip Brezni za Sportske novosti.