GORICA - DINAMO 0-1: / Modri strahovali do kraja s igračem manje, ali gol Olma bio je dovoljan za pobjedu

Rutinska pobjeda Dinama za nova tri boda i mir pred Fenerbahče

15.9.2018.
16:01
Luka Stanzl/PIXSELL

U 7. kolu Prve HNL u Velikoj Gorici igraju nogometaši Dinama slavili protiv Gorice s 1-0 (0-0) i ostali na čelu ljestvice. Prvo prvoligaško gostovanje Dinama u Velikoj Gorici nakon 25 godina privukao je rekordni posjet na Gradskom stadionu, a hrvatski prvak je do teškom mukom došao do pobjede.

Olmo odlučio utakmicu

Jedini gol na utakmici uslijedio je u 49. minuti kada je nakon prodora i ubačaja Stojanovića s desne strane pravovremen bio Španjolac Dani Olmo i lako pogodio mrežu domaćina. U jeku napada Dinama, koji je tražio drugi gol, Zagrepčani su ostali s igračem manje nakon isključenja Petra Stojanovića u 65. minuti, no Gorica nije uspjela izjednačiti.

Dinamo vodi s 17 bodova ispred Osijeka (13), dok je Gorica ostala peta s 10 bodova. Pred 5000 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Zebec iz Cestice.

GORICA - DINAMO 0-1

GORICA: Kahlina - Čabraja, Jovičić, Čagalj, Mčediašvili - Maloča, Marina - Atiemwen, Lovrić, Miya - Zwolinski

DINAMO: Livaković - Musa, Theophile-Catherine, Dilaver, Stojanović - Šunjić - Oršić, Gojak, Olmo, Hajrović - Gavranović

Kraj utakmice!

86' Gorica već neko vrijeme opsjeda Dinamov gol, ali ne uspijeva naći put do mreže.

80' Dinamo je nakon crvenog kartona prestao igrati i djeluje kao da čeka kraj utakmice.

72' U igru je ušao Bruno Petković, a izašao je Mario Gavranović.

66' Crveni karton za Stojanovića nakon što je dobio drugi žuti.

65' Iz igre je kod Gorice izašao Dvorneković, a ušao je Dabro.

64' Hajrović puca po sredini gola, Kahlina siguran.

60' Nakon gola Dinama nije prilika, a sada je pauza za okrijepu igrača. Žuti karton dobio je Petar Stojanović.

49' GOOOOOOL! Zabio je Dani Olmo!

46' Počeo je drugi dio!

Poluvrijeme u Velikoj Gorici!

45' Igrat će se dvije minute sučevog dodatka.

40' Opet Gavranović i opet udarac odlazi preko gola!

34' Gorica je uspjela neutralizirati igru Dinama i nakon više od pola sata igre rezultat je 0-0.

31' Žuti karton za Čagalja.

29' Atiemwen je pucao s dvadesetak metara, ali nema pogotka.

21' Još jedna velika prilika za Gavranovića, ali opet Kahlina!

19' Nevjerojatna obrana Kahline. Gavranović je bio sam na dva metra ispred golmana Gorice, ali on to brani.

13' Mčedlišvili je zaradio prvi žuti karton na utakmici.

8' Pokuša je sada i Olmo, ali i njegov udarac bio je neprecizan.

5' Gavranović se odlično oslobodio svog čuvara i zapucao, ali udarac odlazi preko vrata.

1' Počela je utakmica!