OSIJEK - RIJEKA 1-2: / Preokretom do pobjede, nakon slavlja protiv Dinama Bišćanovi igrači slavili u još jednom derbiju

Bišćanova momčad i dalje maršira

1.12.2018.
16:54
PIXSELL

U derbi-susretu 16. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Rijeke svladali Osijek s 2-1 (1-1) i probili se na treće mjesto. U derbiju na Gradskom vrtu Rijeka je nastavila s nizom pobjeda i slavila preokretom zahvaljujući dvostrukom strijelcu Antoniu Mirku Čolaku.

Bolje otvaranje Osijeka

Osječani su do vodstva stigli već u 8. minuti kada je branič gostiju Mamić doslovce poklonio loptu Petru Šorši koji potom lako pogađa mrežu nemoćnog Sluge. Rijeka je u nastavku imala tri ogromne prilike za poravnanje, no svaki put je osječki vratar Malenica sjajno reagirao. Rijeka je ipak izjednačila u 43. minuti kada je Antonio Mirko Čolak glavom pogodio sami kut mreže domaćina.

Rijeka je sad na -6

U 54. minuti Rijeka vodi, a strijelac je ponovno Čolak, koji se najbolje snašao u gužvi i postigao osmi gol sezone. Samo dvije minute kasnije Heber je mogao poptuno šokirati domaćine, ali njegov udarac prema praznim vratima zaustavlja Guti. U 88. minuti napadač Osijeka Mirko Marić pucao je prema praznom golu, ali je u zadnji trenutak Riječane spasio Lončar.

Vodi Dinamo s 36 bodova, Lokomotiva i Rijeka imaju po 30, a Osijek 28 bodova.

OSIJEK - RIJEKA 1-2

OSIJEK: Malenica, Bočkaj, Gutieri, Škorić, Grgić, Pušić, Hajradinović, Boban, Kamenar, Henty, Marić

RIJEKA: Sluga, Mamić, Punčec, Župarić, Raspopović, Lončar, Pavičić, Heber, Gorgon, Kvržić, Čolak

90+5. minuta: KRAJ UTAKMICE!

88. minuta: Kakva sad šansa za Osijek, ali ipak nema gola! Marića je glavom iz blizine već svladao Slugu, no Lončar ispred crte gola spašava Rijekina vrata!

78. minuta: Rijeka je sad imala dvije prilike u istoj minuti. Prvo je udarac Kvržića obranio danas vrlo zaposleni Malenica, a zatim je Gorgon pucao glavom no ne odveć zahtjevno za čuvara mreće Osijeka.

70. minuta: Prilika Kamenara ispred Sluge. U trenutku kad je trebao napraviti nešto konkretno, promašio je loptu.

63. minuta: Rijeka je malo ustuknula, Osijek je taj koji je krenuo na sve. Marić malo prije, ipak, nije mogao izjednačiti...

54. minuta: GOOOOOOL! Opsada gola urodila je plodom, i izgledalo je da će tako biti. Čolak je strijelac sa nekih šest metara nakon što je Kvržićevo ubacivanje iz kuta katastrofalno popratio Ćavar koji se spotaknuo na loptu i ostavio je strijelcu...

54. minuta: U tijeku je opsada Osijekova gola. Golman Zekićeve momčadi radi odličan posao.

48. minuta: Malenica je još jednom spasio domaću momčad, ovaj put nakon što je Čolak uspio pobjeći Temelinu te se probiti u kazneni prostor.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme u Gradskom vrtu!

43' GOOOOOOL! Vraća se Rijeka! Strijelac je Čolak!

40' Kako vrijeme odmiče tempo igre sve je slabiji. Izgleda kao da obje momčadi jedva čekaju predah.

32' Žuti karton dobio je Domagoj Pušić zbog prekršaja na Gorgona.

28' Osijek se povukao, a Zekiću to baš ne odgovara pa ih poziva da izađu iz krila svog vratara.

23' Nova prilika za Rijeku koju zaustavlja Malenica! Ovoga puta prijetio je Heber.

20' Velika prilika za Rijeku! Pucao je Čolak, a obranio Sluga!

15' Rijeka je izašla iz svoje polovici i pritišće domaće, ali zasad nema prijetnje za vrata Malenice.

8' GOOOOOOL! Osijek vodi 1:0! Strijelac za domaće je Tomislav Šorša!

4' Osijek je ambiciozno otvorio utakmicu, pokušavaju napadima preko bokova, a Rijeka se disciplinirano brani.

1' Počela je utakmica!