INTER - HAJDUK 1-3: / Splitski bijeli odigrali jednu od najboljih utakmica sezone; Jairo i Caktaš matirali Matkovića

Hajduk je osvojio Zaprešić i s tri komada ispratio Inter za tri boda

3.3.2019.
16:51
PIXSELL

INTER - HAJDUK 1-3

INTER: Matković - Valentić, Čeliković, Tatomirović, Bosec - Brezovec, Muhar - Čulina, Rak, Serderov - Kaluđerović

HAJDUK: Posavec - Bradarić, Mikulić, Svatok, Juranović - Caktaš, Jurić, Nejašmić, Palaversa - Tahiraj, Jairo

Strijelci: 0-1 Jairo (14), 0-2 Jairo (20), 0-3 Caktaš (51), 1-3 Coner (90+4).

U susretu 23. kola Prve HNL Hajduk je kao gost u Zaprešiću u nedjelju svladao Inter sa 3-1 (2-0). Hajduk je stigao do uvjerljive pobjede na gostovanju kod Intera u Zaprešiću, bila je to ponajbolja predstava nogometaša Oreščanina, unatoč tome što su u doslovno posljednjoj sekundi susreta primila gol od Tsoneva nakon kornera.

03.03.2019., SRC Zapresic, Zapresic - Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Inter Zapresic - HNK Hajduk. Samir Toplak, Sinisa Orescanin.

MOŽE LI ITKO OVOME STATI NA KRAJ? /

Torcida opet otvoreno podržava ustaškog koljača, zapovjednika logora Jasenovac

Jairo je bio prvo ime utakmice s dva gola, drugo je ono Mije Caktaša, još jednog strijelca u 51. minuti. Jairo je prvo zabio fenomenalan volej, a zatim sam slomio obranu Hajduka i dao svoj drugi pogodak za slavlje Torcide.

03.03.2019. , stadion Zapresic, Zapresic - Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Inter Zapresic - HNK Hajduk Split.Antonini Culina. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Imao je priliku i za hat-trick, no njegov udarac odsjeo je na stativi u 64. minuti. Hajduk je ovom pobjedom stigao na samo tri boda do četvrte Lokomotive i mjesta koje vodi u Europsku ligu. Šesti Hajduk sada ima 34 boda, jedan manje od pete Gorice, a tri manje od četvrte Lokomotive, dok je Inter ostao osmi sa 21 bodom, koliko ima i sedmi Slaven Belupo, a četiri više od devete Istre 1961. Vrijedi spomenuti kako je susret pred 2.000 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio Bebek iz Rijeke.

UŽIVO:

GOTOVA JE UTAKMICA

93' - GOOOL za Inter. U doslovno posljednjoj sekundi utakmice Tsonev je smanjio rezultat na 3-1 nakon kornera.

90' - Igrat će se još tri minute nadoknade.

82' - Vrlo nesportski potez Brezovca za koji je dobio žuti karton. Namjerno je nagazio Tahiraja dok je ležao na podu i sudac Bebek i Tahiraju je pokazao žuti karton zbog simuliranja.

74 - 'Inter skoro sedam godina nije slavio na svojem travnjaku protiv Hajduka. Posljednji put Zaprešićani su pobijedili 1-0 u travnju 2012., a sada je jasno da niti danas neće uspjeti prekinuti negativni niz.

64' - STATIVA Bijelih: Jairo je sada umalo stigao do hat-tricka! Probio se kroz desno krilo i oštro poslao loptu u sredinu. Na kraju je pokušaj ispao udarac, koji je odsjeo na suprotnoj stativi.

Brazilac je sada lako mogao stići do svojeg trećeg gola, no nije bilo sreće.

68' - Napadaju i dalje hajdukovci, sad je u prilici bio Gyurcso.

60' - Caktaš sjajno igra danas. Opet je sad bio u prilici. Palaversa je sjajno prebacio loptu u zadnju trećinu Intera gdje je Jairo znalački propustio loptu za Caktaša, koji je pak sam izbio pred vratara Intera Matkovića, no on sjajnom reakcijom čuva svoju mrežu i od četvrtog gola.

52' - GOOOL: Hajduk vodi 3-0. Gyurcso je sjajno pronašao Caktaša u šesnaestercu Intera koji je bio najviši u skoku i glavom je prevario Matkovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' Poluvrijeme!

41' Kaluđerović pogađa gredu! Mogao se Inter vratiti u utakmicu!

36' Gyurcso se oslobodio na desnoj strani kaznenog prostora nakon dobre akcije Hajduka i pucao, obrana Intera stigla je blokirati.

28' Novo ubacivanje Juranovića, Caktaš je pucao glavom, no preko gola.

20' GOOOOOOL! Hajduk ponovno povećava vodstvo, strijelac je još jednom Jairo!

14' GOOOOOOL! Vodi Hajduk, zabio je Jairo!

11' Udarac Caktaša s oko dvadeset metara, Matković brani i izbija loptu u korner.

5' Slobodan udarac za Hajduk u dobroj poziciji, nekih dvadesetak metara od gola. Gyurcso preko gola.

1' Počela je utakmica u Zaprešiću.

Prije utakmice:

Da bi Bijeli izborili Europu, trebaju pobjeđivati. Dva remija s izravnim suparnicima nisu nikako loš rezultat, dapače, s tim dosegom drži se protivnika na istoj udaljenosti, ali Hajduk je šesti. S te pozicije Bijeli se mogu pomaknuti samo pobjedama.

Mnogi u zadnje vrijeme konstatiraju kako je Hajduk pročitana knjiga, a s tom tvrdnjom ne slaže se Samir Toplak, trener domaće momčadi.

"Oreščanin je bio u pravu, dakle, svi ovi znalci govore o rombu koji uopće ne postoji. Igraju 2-2, to je jedan kvadrat, igraju asimetričan sustav. Imaju dobru atmosferu, imaju rezultat, izgledaju dobro, teže posjedu i bit će teško. Međutim, mi smo porasli nakon pobjede u Koprivnici, dobro smo sve analizirali i spremni dočekujemo utakmicu", rekao je Toplak pa otkrio koga treba posebno čuvati kod Hajduka:

"Caktaš je igrač koji je bio u najviše situacija za pogodak. Ima odličan osjećaj za prostor koji mu najviše Jairo otvara, ima dobar skok, on je najbitniji igrač Hajduka. Teško ga je čuvati jer dolazi iz drugog plana, ali radili smo na tome ovaj tjedan. Također je tu Posavec koji daje sigurnost, on može po utakmici obraniti 3-4 zicera što je za Hajduk iznimno bitno."