HAJDUK - RUDEŠ 3:1: / Caktaš i Ivanovski napunili mrežu gostiju, Andrey zabio počasni pogodak

15.9.2018.
19:59
PIXSELL

Hajduk je upisao prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone

U dvoboju 7. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv Rudeša s 3-1 (1-0) za prvu prvenstvenu pobjedu u sezoni. Bio je to dvoboj dviju posljednjeplasiranih momčadi lige, a Hajduk je zasluženo došao do pobjede u debiju na klupi novoga trenera Zorana Vulića.

Hajduk je došao u vodstvu 20. minuti kada ubačaj Brazilca Jaira s desne strane Mijo Caktaš u padu glavom sprovodi u mrežu. U 61. minuti na 2-0 je povećao Mirko Ivanovski, čiji prvi pokušaj glavom brani vratar Picak, no na odbijenoj lopti Makedonac je najbrži i lako pogađa mrežu.

Caktaš najbolji na terenu

U 73. minuti branič zagrebačkog sastava Pantalon ruši Gyursca, a sudac svira kazneni udarac iz kojeg Caktaš preciznim udarcem postiže svoj drugi gol na utakmici. U 90. minuti počasni gol za Rudeš postigao je Brazilac Andrey.

Hajduk je sada sedmi sa sedam bodova, dok je Rudeš zadnji sa samo jednim bodom. Pred 8.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Batinić iz Osijeka.

HAJDUK - RUDEŠ 3:0

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Filip, Caktaš, Hamza, Jradi, Jairo, Gyurcso, Ivanovski

RUDEŠ: Picak, Filipović, Pantalon, Obanor, Falinski, Petrović, Mrkonjić, Klepač, Boršić, Marques, Kalik

Kraj utakmice!

91' GOOOOOL! Smanjio je Rudeš, strijelac je Andrey.

88' Nakon trećeg gola Hajduka gosti su ti koji imaju loptu, ali taj posjed je bezopasan.

82' Izlazi Steliano Filip, a ulazi 18-godišnji branič Domagoj Bradarić.

79' Žuti karton za Steliana Filipa.

74' GOOOOOOOOL! Zabio je Caktaš iz penala!

71' Iz igre je izašao Borna Petrović, a ušao je Matej Jukić.

68' Večerašnju utakmicu na Poljudu prati ukupno 7439 gledatelja.

62' Izašao je Anthony Kalik, a ušao Robert Mišković.

61' GOOOOOOOOL! Zabio je Ivanovski!

56' Nakon dobre kontre Hajduka pokušao je Caktaš, ali udarac odlazi preko gola.

51' Jairo se ozlijedio i izašao iz igre, a ušao je Fran Tudor.

46' Na klupi će nakon poluvremena ostati Jradi, a umjesto njega u igru je ušao Stanko Jurić.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

Poluvrijeme u Splitu.

44' Pantalon je dobio žuti karton.

37' Steliano Filip zaplivao je u prazno i otvorio se prostor za kontru Rudeša koja nije završila golom!

33' Opet prijeti Caktaš, ali njegov pokušaj odlazi preko gola!

31' Pokušao je Kalik ugroziti gol Hajduka, ali bez uspjeha. Smirila se utakmica na Poljudu.

26' Novi žuti karton za Rudeš, zaradio ga je Andrey.

22' Žuti karton za Caktaša.

21' GOOOOOOOOOL! Strijelac je Caktaš! Hajduk vodi 1:0!

19' Žuti karton za Bornu Petrovića.

11' Rudeš igra u krilu svog golmana, a Hajduk ne prestaje s napadima.

5' Od početka utakmice Splićani su krenuli s visokim presingom.

1' Počela je utakmica!