HAJDUK I OSIJEK PODIJELILI BODOVE NA POLJUDU: / Neumoljiva kiša usporila derbi, golmani odradili svoj dio posla

Nogometaši Hajduka i Osijeka remizirali su bez pogodaka u utakmici 28. kola hrvatskog prvenstva. Susret je igran na Poljudu pred nešto manje od 8000 gledatelja.

7.4.2019.
18:37
PIXSELL

Derbi kola protekao je u nervoznoj i vrlo rastrganoj igri, praktički bez izrazitih šansi uz kišnu kulisu. Hajduk je imao dominaciju na travnjaku, ne i izrazite šanse iz kojih bi promijenio rezultat u svoju korist. Također, Osijek, premda orijentiran na obranu, i sam je mogao do tri boda, no i šanse gostujuće momčadi ostale su bez realizacije.

Osijek je ostao treći s 47 bodova, dok je Hajduk peti s 44 boda.

HAJDUK – OSIJEK 0-0

90+3. minuta: Kraj utakmice; Hajduk - Osijek 0-0.

90. minuta: Teško se stvaraju prilike, večeras nije bilo one koju bismo nazvali stopostotnom za Hajduk, dok je kod Osijeka najozbiljnija prijetnja stigla od Grgića. Sve smo bliži remiju bez golova. Igrat će se još tri minute.

85. minuta: Kraj utakmice sve je bliži, pogodak 7862 gledatelja, a to je službena brojka okupljenih na kiši, još nije vidjela.

76. minuta: Hamza je dobro centrirao i pogodio Jaira čiji udarac sa desetak metara bez većih teškoća brani Malenica.

75. minuta: Ulazimo u posljednju fazu tvrde, teške i borbene utakmice.

69. minuta: Napad Hajduka, Bradarićev ubačaj u korner skreće Malenica. Dižu domaćini tempo igre, i dalje se čeka na pogodak.

60. minuta: Boban umjesto Grgića kod Osijeka. Zamjena i kod Hajduka: Palaversa seli na klupu, ušao je Jradi.

55. minuta: Grgić iz teške pozicije sa šest-sedam metara. Ništa, ostaje 0-0.

52. minuta: Promjena u redovima domaćina - Izlazi Delić, ulazi Sahiti.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme!

45. minuta: Kraj prvog poluvremena!

Bez izrazitih prilika u uvodnih 45 minuta.

43. minuta: Aktivnih pet minuta... Bilježimo neprecizan udarac Palaverse, šansu Gyurcsa iz koje se moglo i više napraviti, potom bezopasan pokušaj Delića. Opet Palaversa u zoni udarca, lopta odlazi u desnu vratnicu.

36. minuta: Kiša koja neumoljivo pada ne nudi više od ravnopravne utakmice s puno borbe i malo pravih akcija.

28. minuta: Ovaj put jest, Malenica je morao reagirati nakon što je pucao Gyurcso. Ostaje 0-0.

25. minuta: Neopreznost u redovima Osijeka, lopta je u kaznenom prostoru stigla do Jaira. Ipak, nije bilo udarca prema vratima Malenice.

19. minuta: Ravnopravna utakmica na Poljudu. Osijek je u bloku, ali bez srama kreće naprijed svaki put kad se za to ukaže prilika.

14. minuta: Pred otprilike 8000 gledatelja pogodaka još uvijek nema.

10. minuta: Po kiši koja ne prestaje padati Palaversa je prvi pokušao promijeniti uvodni rezultat. Malenica nije imao težak posao u akciji koja je obećavala.

7. minuta: Osijek je u uvodnim minutama pokazao da se nije ovdje došao samo braniti. No, bez udaraca zasad s obje strane.

1. minuta: Utakmica je započela!

Osijek na trećemu mjestu ima 46 osvojenih bodova i drži poziciju koja mu donosi nastup u Europskoj ligi sljedeće sezone. Tri boda udaljen je od tog učinka splitski Hajduk, petoplasirana momčad ljestvice koja kreće u završni juriš na Europu.

U domaćem sastavu neće biti Juranovića i Caktaša, a od prve minute kreće Palaversa. Kod gostiju nema Pilja i Hentyja.