HAJDUK SLAVIO U UTAKMICI S PET GOLOVA: / Splićani iskoristili ponuđeno u borbi za Europu

Nogometaši Hajduka svladali su kao domaćin na svom Poljudu sastav Intera iz Zaprešića rezultatom 3-2 u utakmici 32. kola hrvatskog prvenstva.

4.5.2019.
18:20
PIXSELL

Splitski sastav je protiv hrabrog Intera na kišnom Poljudu ostvario tešku, ali vrijednu pobjedu u borbi za Europu.

Pogreška na pogrešku

Inter je poveo nakon velike pogreške braniča Hajduka Ukrajinca Oleksandra Svatoka koji je u 13. minuti nespretno pogodio vlastitu mrežu. Splićani su izjednačili također autogolom, u 33. minuti ubačaj Jradija je glavom u mrežu sproveo Karlo Muhar. Za potpuni preokret već u prvom dijelu pobrinuo se u 44. minuti Mijo Caktaš koji je glavom pogodio s desetak metara na ubačaj Tudora.

U 71. minuti Caktaš je postigao i drugi gol na utakmici nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Intera, kada je lopta sretno došla do kapetana Hajduka koji ne griješi s pet metara. Konačnih 3-2 postavio je Bugarin Borislav Conev u zadnjim sekundama dvoboja.

Hajduk na četvrtom mjestu

Hajduk je četvrti s 53 boda, koliko ima i trećeplasirani Osijek, dok je Inter ostao osmi s 28 bodova, šest više od pretposljednje Istre 1961.

HAJDUK – INTER 3-2

90+4. minuta: Kraj utakmice! Hajduk je slavio 3-2.

90+3. minuta: GOOOOOL! Inter je smanjio na 3-2! Prekasno?

90. minuta: Hajduk ovom pobjedom dostiže bodovni učinak (53) trećeplasiranog Osijeka. Još tri minute do kraja utakmice.

85. minuta: PONIŠTENI POGODAK! Inter je smanjio na 2-3, no nisu gosti imali vremena niti za početak proslave budući da je zgoditak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

82. minuta: Nekih desetak minuta prije kraja, uz promjene u oba tima, bilježimo ovo:

71. minuta: GOOOOOL! Caktaš drugi put za treći Hajdukov gol i ugodnu 3-1 prednost za završnicu ogleda.

Jradi je izveo korner, Jurić prebacio na drugu stativu, a Caktaš sa nekih sedam metara bio precizan za novu radost tribina.

66. minuta: Četvrti korner ukupno za Hajduk i prvi u nastavku igre. Ostaje 2-1.

60. minuta: Rastrgana igra s dosta grešaka i malo uzbuđenja.

55. minuta: Nije da nije bilo uzbuđenja, no mreže pred oko 5200 gledatelja u drugom poluvremenu još se nisu tresle.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme utakmice. Nema izmjena u momčadima.

45+2: KRAJ PRVOG POLUIVREMENA!

Vrlo dobro poluvrijeme Interove momčadi, ali što to gostima znači kad je Hajduk znao iskoristiti ono što se ponudilo i okrenuti uvodni minus u svoju prednost.

44. minuta: GOOOOOL! Caktaš glavom na dodavanje Tudora za preokret Hajduka! Domaćin vodi 2-1.

38. minuta: Nova šansa Intera.

33. minuta: GOOOOOOL! Rezultat je 1-1.

Drugi pogodak - drugi autogol. Ubacio je Jradi loptu, a najviši u skoku bio Muhar čiji (neželjeni) udarac vara Kelavu i odlazi iza njegovih leđa.

24. minuta: Dobra šansa Hajduka za poravnanje rezultata, no ništa od svega. Jradi je uposlio Tahiraja koji izlazi sam pred Kahlinu. Puca sa 12 metara, Interov vratar siguran.

20. minuta: Iznenađujuć rezultat na Poljudu i dalje je aktivan. Hajduk se, ipak, oporavio od šoka i krenuo kombinirati kako do izjednačenja.

13. minuta: GOOOOOL! Inter vodi 1-0, loptu je u svoju mrežu poslao Svatok.

9. minuta: Prva reakcija Hajdukova čuvara mreže.

5. minuta: Uvodnih pet minuta nisu donijele prilike niti na jednoj strani. Hajduk ima kontrolu lopte.

1. minuta: Započela je utakmica u Splitu!

16:05 - Potvrđene su početne postave obiju momčadi.

"Izvukli smo pouke iz utakmice u Velikoj Gorici, svaki dan razmišljamo o tome kako nam neki protivnik može naškoditi. Sada nas čeka utakmica s Interom, oni su nepredvidljiva ekipa s iskusnim trenerom koji radi vrlo dobar posao. Svoje najbolje utakmice igrali su protiv ekipa iz gornjeg dijela tablice i stoga očekujem vrlo zanimljivu utakmicu. Želim da dobro reagiramo u ovom susretu i tako se ispričamo navijačima za ono što smo pokazali protiv Gorice", rekao je Hajdukov trener Siniša Oreščanin u najavi utakmice na koju nije mogao računati na nekolicinu svojih aduta.

Konkretnije, za susret protiv kluba iz Zaprešića ne može računati na kartonirane Jaira i Domagoja Bradarića, Adam Gyurcso i Borja Lopez ne konkuriraju za nastup zbiog ozljeda, kao i već dulje odsutni kapetan Josip Juranović i Stipe Vučur.