Pravilnik o upotrebi kolačića
hnl

NOVA POBJEDA

MIJO CAKTAŠ S DVA GOLA RIJEŠIO RUDEŠ: Hajduka samo jedan bod dijeli od mjesta koje vodi u Europu

Lagana pobjeda za izabranike Siniše Oreščanina znači nastavak europskih ambicija

U utakmici 25. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka su svladali Rudeš s 3-0 (1-0).  Splićani su ipak teškom mukom slavili  na Poljudu protiv posljednjeplasiranog Rudeša jer su do 80. minute vodili samo s 1-0.

Posvemašnja dominacija Hajduka u prvom dijelu isplatila se u 32. minuti kada je udarac Tahiraja Mijo Caktaš doslovce ugurao u mrežu. U 50. minuti igrač Rudeša Lisakovich našao se u stopostotnoj prilici, ali je Ukrajinac promašio gol.

Caktaš je bio ključan

U 80. minuti Brazilac Jairo je primirio loptu na desetak metara od vrata i snažnim udarcem postigao gol za 2-0 i konačnu odluku o pobjedniku. U 90. minuti crveni karton je dobio igrač “bijelih” Ukrajinac Oleksandr Svatok, a u nakon odlično izvedenog protunapada Caktaš postigao svoj drugi gol na utakmici.

Na ljestvici vodi Dinamo s 61 bodom ispred Rijeke (44), Osijeka (42) i Lokomotive (40), Hajduk je peti s 40 bodova, a Rudeš “zabetoniran” na dnu sa svega 7 bodova.  Pred 12.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Matoc iz Zaprešića.