ISTRA UPISALA VELIKU POBJEDU PROTIV RUDEŠA: / Zagrepčani se nakon devet kola nalaze na rubu ponora

Istra je pobjedom gurnula Rudeš duboko u zonu ispadanja

1.10.2018.
19:59
PIXSELL

U zadnjem susretu 9. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši pulske Istre 1961 slavili protiv Rudeša s 3-0 (2-0). Derbi začelja pripao je Istri 1961, koja je svoje šanse u prvom dijelu realizirala za drugu pobjedu u sezoni, dok je Rudeš pokazao neefikasnost zbog čega su zadnji na ljestvici.

Puljani su poveli u 23. minuti kada je kapetan Marin Grujević udarcem iskosa iznenadio vratara Rudeša Picaka, a isti igrač je u 42. minuti asistirao Ramonu Mierezu, koji je znalački pogodio glavom. Argentincu je to već šesti pogodak ove sezone.

Prvi je Dinamo

U drugoj minuti sudačke nadoknade Kalik je srušio Rodrigueza, a Ganac Regan Obeng je bio precizan iz kaznenog udarca za konačnih 3-0. Vodi Dinamo s 21 bodom, Istra je s osam bodova preskočila Inter na osmom mjestu, a Rudeš je zadnji sa svega dva boda.

Pred 150 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Križarić iz Čakovca.