Hajduk je u 6. kolu hrvatskog prvenstva s 1:0 pobijedio Slaven Belupo.

18.8.2013.
16:22

HAJDUK: Kalinić, Vršajević, Maloča, Milović, Mikanović, Andrijašević, Anđelković, Pašalić, Sušić, Maglica, Mujan.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Bagarić, Edson, Melnjak, Čanađija, Crepulja, Rak, Brlek, Filipović, Glavica. Ozljeda Mije Caktaša šokirala je sve na Poljudu pa su Bijeli na travnjak istrčali u majicama s natpisaom 'Mijo, svi smo uz tebe' i tako dali veliku podršku igraču koji je puno značio mladoj momčadi Splićana.

I na travnjaku je bilo sadržajno. Hajduk je od prve minute krenuo ofenzivno pa je već u 4. minuti imao prvu stopostotnu priliku.

Mario Pašalić bio je sam u petercu Slavena nakon odličnog ubačaja Rodića s lijeve strane, ali je pucao preko gola. Par minuta poslije Sušić je bio u odličnoj prilici, ali je pucao jako loše, a novi šok za Hajduk dogodio se u 22. minuti kad je veliki talent Dino Mikanović zbog ozljede morao napustiti travnjak.

Gosti su zaprijetili tek nakon pola sata igre, pucao je Vedran Filipović s ruba šesnaesterca, ali vratara Hajduka Lovre Kalinić dobro reagirao i obranio. Hajduk je do kraja prvog dijela imao još nekoliko dobrih prilika, pogotovo onu kapetana Franka Andrijaševića koji je s desetak metara pucao ispod svog renomea.

Novi veliki zicer Hajduk je imao u 51. minuti kad je vratar gostiju Rodić obranio udarac Maglice s pet metara. Bijeli su nakon te akcije tražili jedanaesterac tvrdeći da se lopta prethodno odbila od ruke Purića, ali sve je ostalo samo na priči sa sucem. Maglica je novu veliku priliku promašio u 63. minuti. Sam je izbio pred Rodića, ali je išao na atraktivno rješenje, lob, što je vratar gostiju uspio preduhitriti.

Ali nije Maglica ispao tragičar, jer je u 77. minuti napokon zabio taj, pokazalo se, pobjednički pogodak. Ponovno je bilo svega u kaznenom prostoru nakon ubačaja Vršajevića s desne strane. Mujan je prvo iz blizine pogodio Rodića, lopta se odbila do Maglice, koji sa nekoliko metara zabija za 1:0.

Imao je Slaven na kraju veliku priliku za izjednačenje. U 88. minuti je Roskam nakon lijepe akcije gostiju ostao sam na udarcu s desetak metara, ali lopta je otišla pored gola, na razočaranje trenera Koprivničana Ivana Katalinića.

U druge dvije nedjeljne utakmice 6. kola, Istra 1961 je upisala važnu 1:3 pobjedu u Osijeku. Zanimljivo je da su domaći došli u vodstvo golom Lulića u 10. minuti, ali tada je uslijedio pravi uragan Istrana. Prvo je Franjić izjednačio u 16. minuti, a potom su Jo u 58. i Woon Chung u 86. minuti rastužili domaće navijače.

Zadar i Hrvatski Dragovoljac odigrali su na Stanovima miroljubivih 1:1. Zadrane je u vodstvo doveo Sarić u 21. minuti, a gosti su izjednačili pet minuta kasnije preko Doležala. 1. Dinamo Zagreb 6 4 2 0 10 3 +7 14 2. Hajduk Split 5 4 1 0 12 3 +9 13 3. Rijeka 6 3 3 0 12 4 +8 12 4. Lokomotiva 5 4 0 1 8 4 +4 12 5. Istra 1961 6 2 2 2 8 9 -1 8 6. Zadar 6 2 1 3 9 13 -4 7 7. Split 6 1 2 3 5 10 -5 5 8. Hrvatski Dragovoljac 6 0 3 3 5 9 -4 3 9. Osijek 6 1 0 5 7 17 -10 3 10. Slaven Belupo 6 0 2 4 6 10 -4 2