HAJDUK - KRILJ SOVJETOV 2:1: / Bijeli pobijedili u prvoj pripremnoj utakmici

Hajduk pobjedom započeo pripreme u Sloveniji

29.6.2019.
22:06
Ivo Cagalj/PIXSELL

Dobar start, pa makar i u prijateljskoj utakmici, uvijek je bitan. U malom selu 10-ak kilometara od Maribora, u vruće subotnje ljetno poslijepodne u Rogozi, izabranici Siniše Oreščanina pobijedili su na početku slovenskog dijela priprema za novu sezonu.

Bijeli su utakmicu protiv Krilj Sovjetova, ruskog prvoligaša, riješili za manje od 20 minuta igre...

Pogotke za Splićane postigli su Ivan Delić i Adam Gyurcso, javlja službena internetska stranica HNK Hajduk.

PROCURIO MAIL KOJI ĆE IZAZVATI NEZAPAMĆENE POTRESE NA POLJUDU: /

Kompromitira li ovo Sašu Bjelanovića i upravu Hajduka?

Rusi u petak igrali dvije utakmice

Inače, činjenica je da su Rusi u petak igrali dva susreta, u podnevnom terminu izgubili su 0:1 od Banik Ostrave, ali za utakmicu s Hajdukom trener Miodrag Božović izveo je novu jedanaestoricu, bez Dejana Radonjića, koja je od starta imala podređenu ulogu u susretu s Hajdukom.

Hajduk odlično ušao u utakmicu

Bijeli su odlično ušli u utakmicu i već u prvih desetak minuta stvorili su nekoliko izglednih situacija pred vratima ruske momčadi. Jednu takvu u pogodak je u 14. minuti susreta pretvorio Delić nakon ubačaja Gyurcsa s desne strane i nesebične asistencije Jaira koji je poslužio mladog napadača Hajduka iako je i sam bio u poziciji za udarac, piše službena web stranica Hajduka.

Samo pet minuta kasnije poveo je Hajduk s 2:0, Jairo se pod prekršajem oslobodio svog čuvara, prošao je po lijevom krilu i zatim odlično poslužio Gyurcsa koji je natrčao na drugu vratnicu te iz blizine pospremio loptu u mrežu.

Parada Rižikova pred kraj poluvremena

Mađar je pred kraj poluvremena mogao postići i drugi pogodak, sjajno je ciljao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali vratar Rižikov paradom je uspio odbiti loptu u korner.

Ruska momčad smanjila je na 2:1 u 56. minuti, Sobolev je sam izašao pred Tomislava Duku, pucao je iz blizine i pogodio iako je Duka uspio dodirnuti loptu.

Oreščanin u 59. minuti promijenio cijelu momčad

Trener Siniša Oreščanin u 59. minuti promijenio je cijelu momčad koja je započela utakmicu, a do kraja utakmice nismo vidjeli neku veću priliku.

Hajduk: Duka, Juranović, Ismajli (od 46. Mikulić), Svatok, Dellova, Nejašmić, Hamza, Jradi, Gyurcso, Delić, Jairo.

Hajduk od 60. minute: Blažević, Bašić, Mikulić, Vušković, Lopez, Beširović, Kalik, Jurić, Sahiti, Šego, Špikić.