GOSTUJUĆE POBJEDE U HNL-u: / Rijeka rezultatski uvjerljivo otvorila sezonu

Nakon što je u petak otvorena sezona Prve HNL 2:0 pobjedom Slaven Belupa protiv zaprešićkog Intera, subota je ponudila nastavak odigravanja prvog kola.

16.7.2016.
23:00

Nogometaši Rijeke pobijedili su pred tristotinjak navijača na Parku mladeži domaćina RNK Split rezultatom 3:0 uz dva pogotka Romana Bezjaka i jednog Marina Tomasova.

U drugoj utakmici dana Osijek je slavio kod Istre minimalnu 1:0 pobjedu. Pogodio je za nju Perošević već u petoj minuti. Oba sastava završila su utakmicu s igračem manje. Kod domaćina isključen je Šime Gržan u 52. minuti, dok je kod Osijeka u sudačkoj nadoknadi isključen Tomislav Štrkalj.

U nedjelju su preostale dvije utakmice prvog kola, a sastaju se Dinamo - Lokomotiva, te Cibalija - Hajduk.