GORICA - OSIJEK 3:1: / Goričani ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni i privremeno se probilI do 3. mjesta

Nogometaši Gorice su kao domaćini svladali Osijek s 3-1

28.7.2019.
20:13

U pretposljednjoj utakmici 2. kola Prve HNL nogometaši Gorice su kao domaćini svladali Osijek sa 3-1 (1-0) i ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni. Dvostruki strijelac bio je senegalski napadač Cherif Ndiaye (35, 75), a jednom je mrežu pogodio Uganđanin Farouk Miya. Utješni pogodak za Osječane postigao je Mirko Marić u 90. minuti.

[FOTO] SLAVEN BELUPO - DINAMO 0:3: /

Hrvatski prvak na krilima Brune Petkovića protutnjao Koprivnicom

Gorica se privremeno probila do 3. mjesta

Gorica se sa četiri boda privremeno probila do 3. mjesta, iza Dinama i Rijeke koji imaju maksimalnih šest bodova iz dva nastupa. Osijek je sa tri boda na šestom mjestu. Goričani su do prvog pogotka stigli u 35. minuti, kad je Cherif Ndiaye izborio priliku između dvojice prilično statičnih i sporih osječkih braniča, pojurio sam prema vrataru Ivušiću i preciznim udarcem pogodio njegov desni donji kut.

Ivušić obranio udarac Kristijana Lovrića s 10-ak metara

Imali su domaći priliku nekoliko minuta poslije povećati vodstvo, ali je Ivušić obranio udarac Kristijana Lovrića sa 10-ak metara.

28.07.2019., Gradski stadion Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 02. kolo, HNK Gorica - SDD Osijek.Kleinheisler Lazlo.Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Na drugi pogodak domaća momčad čekala je do 53. minuti. Tada se po desnoj strani probio Matija Dvorneković, ubacio u sredinu, gdje se najbolje snašao Farouk Miya i udvostručio prednost Gorice.

Ndiaye svojim drugim pogotkom u 75. minuti riješio neizvjesnost

Svaku neizvjesnost oko pobjednika ovog dvoboja otklonio je Ndiaye svojim drugim pogotkom u 75. minuti. Lovrić se probio po lijevoj strani, poslao prizemnu loptu na peterac, a na pravom mjestu bio je 23-godišnji Senegalac.

Poraz Osijeka u 90. minuti uspio je ublažiti Mirko Marić u 90. minuti. Goričani su imali 18 udaraca na utakmici, Osječani samo sedam, što zorno pokazuje koja je momčad pokazala više želje za pobjedom.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici sudio je Ivan Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Cherif Ndiaye (35), 2-0 Farouk Miya (53), 3-0 Cherif Ndiaye (75), 3-1 Mirko Marić (90).