GENERALNA PROBA: / Mali Vatreni umalo ispustili tri gola prednosti

Hrvatski nogometaši do 17 godina starosti pobijedili su u prijateljskoj utakmici uoči Svjetskog prvenstva tog uzrasta u Čileu selekciju Meksika s 4:3 (3:2).

13.10.2015.
16:52
Marko Prpic/PIXSELL

Netom po dolasku na poprište SP-a u Čileu izabranici Darija Bašića slavili su u vrlo sadržajnom i golovima bogatom dvoboju. Hrvatska je vodila s 3:0 pogocima Mora (7), Ivanušeca (24) i Lovrena (30). U 37. minuti Venegas je smanjio iz kaznenog udarca, da bi u 42. minuti Aguirre zabio za 3:2. Majić je u 64. minuti postigao četvrti hrvatski pogodak, da bi konačni rezultat postavio Ibarra u sudačkoj nadoknadi vremena.

Mladi su Vatreni nastupili u sastavu: Šemper (Nevistić 46), Hudećek, Erlić (Soldo 46), Karamarko, Sosa ( Đira 45), Pasariček, Ivanušec (Halilović 46), Moro (Đurasek 46), Brekalo (Delić 46), Lovren (Majić, 46), Babić.

Prvu utakmicu na SP-u Hrvatska igra 17. listopada protiv domaćina Čilea, a u skupini su još i momčadi Nigerije i SAD-a.