U 31. kolu prvenstva Hajduk je u Sigetu doživio težak poraz. Hrvatski dragovoljac slavio je s visokih 4:1 i tako Bijele, čini se, zacementirao na trećem mjestu.

16.4.2014.
17:18

Nakon što je Rijeka slavila protiv Zadra (3:0) i pobjegla na pet bodova prednosti, Hajduk je krenuo u novi lov na drugu poziciju.

No, Splićani nisu dobro otvorili utakmicu. Već u 3. minuti Bijeli su doživjeli pravi šok. Prva prava prilika Dragovoljaca urodila je plodom. Ubačaj iz kuta Božić je glavom prebacio na drugu vratnicu gdje ju je Mrčela petom sproveo u mrežu.

Hajduk je tek u dva navrata pokušao udarcima iz daljine, no Bradarić je bio neprecizan. U 19. minuti dogodila se situacija o kojoj će se još pričati. Naime, Doležal je ubacio loptu , a rukom ju je u kaznenom prostoru zaustavio Milić. Sudac je istog trena pokazao na bijelu točku, no potom je pohitao ka svom pomoćniku te nakon konzultacija s njim donio odluku kako jedanaesterca ipak neće biti.

Samo šest minuta kasnije domaćini vode 2:0. Odlično je po desnoj strani prošao Bačelić-Grgić, ubacio u peterac gdje je najbrži na lopti bio Doležal i poslao je u mrežu pored nemoćnog Kalinića.

Do kraja poluvremena Hajduk je preuzeo inicijativu ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Sigećana. U nastavku su Bijeli tek u 57. minuti došli po prve prave prilike na utakmici. Vršajević je odlično ubacio loptu s desne strane, točno na glavu Abduholikov koji s nekoliko metara glavom gađa pored gola.

Splićani su krenuli na sve ili ništa i već u 60. imali novu veliku priliku za smanjenje rezultata. Centrirao je Maglica, a Andrijašević natrčava na loptu i snažno tuče, no Čović sjajno brani. Šest minuta kasnije imao je i Sušić lijepu priliku, no njegov udarac blokirala je obrana domaćih. I onda je u 69. minuti Hajduk dobio novu pljusku. Ljubičić je sjajno proigrao Tomića koji izlazi sam pred Kalinićem i zabija treći pogodak za Dragovoljce.

Sve što je Hajduk uspio napraviti do kraja utakmice bio je počasni pogodak u 83. minuti. Zapravo, domaćini su zabili samo sebi. Jozinović je glavom pokušao pronaći Maglicu, ali je prije napadača Bijelih stigao Špehar, no umjesto da očisti situaciju, šalje loptu u vlastitu mrežu.

No mukama gostiju ni tu nije bio kraj. U sudačkoj nadoknadi Dragovoljac je zabio i četvrti pogodak. Tek što je ušao u igru Rašić je zabio novi pogodak u 92. minuti. Splićani su tako doživjeli novi težak udarac protiv momčadi koja će sljedeće sezone najvjerojatnije biti drugoligaš. Bitka za drugo mjesto za Hajduk je, čini se, izgubljena.

36. rođendan Igora Tudora nije mogao proći rezultatski lošije. Trener Hajduka je nakon poraza odbio pričati s novinarima jer mu je navodno 'pukao glas', a vijest da je klub raskinuo suradnju s gruzijskim napadačem Iluridzeom sigurno mu nije popravio raspoloženje.

Osim ne baš sjajnih partija u dresu Bijelih, Gruzijcu je presudila liječnička dokumenticija po kojoj Iluridze još neko vrijeme neće moći trajno zaliječiti ozljedu koju vuče mjesecima.

U 15 nastupa za Hajduk upisao je tek jedan gol i asistenciju. Hrvatski Dragovoljac - Hajduk 4:1 Lokomotiva - Istra 1961 3:2 RNK Split - Dinamo 3:0

Igrano u utorak: Slaven Belupo - Osijek 2:1 Rijeka - Zadar 3:0

1. Dinamo Zagreb 31 23 5 3 70 23 +47 74 2. Rijeka 31 18 9 4 60 29 +31 63 3. Hajduk Split 31 16 10 5 52 33 +19 58 4. Split 31 13 8 10 34 32 +2 47 5. Lokomotiva 31 14 4 13 48 47 +1 46 6. Istra 1961 31 10 6 15 39 51 -12 36 7. Zadar 31 9 5 17 29 55 -26 32 8. Osijek 31 6 7 18 30 56 -26 25 9. Slaven Belupo 31 5 10 16 35 56 -21 25 10. Hrvatski Dragovoljac 31 5 8 18 34 49 -15 23