'FORMA JE PROLAZNA, ALI KLASA JE VJEČNA': / Jedna od najvećih ikona HNL-a 'ubija' i s 40 godina na leđima

Forma je prolazna, ali klasa je vječna.

16.9.2019.
12:36

Legendarni "španer", nekada kralj Druge HNL, pobjednik Big Brothera, "playboy", taksist, ekspert za klađenje poznat po kultnim razgovorima s nogometnim agentom Sinišom Šošom, Romano Obilinović, vratio se nogometu u 40. godini života. Forma je prolazna, ali klasa je vječna, parola je to koja izvrsno opisuje ovog temperametnog napadača iz Splita koji je karijeru gradio u slovenskim i hrvatskim klubovima za koje je kombinirano odigrao 142 utakmice, zabio 42 gola i još devet namjestio.

Popularni Žorž objesio je kopačke o klin još 2016. godine i posvetio se svom boemskom načinu života, ali na koncu je ipak potpisao za Mosor. Obilinović je već i debitirao, 3. rujna i to sa stilom. U utakmici Druge ŽNL zabio je u porazu Svog Mosora 5:2 od Jadrana iz Kaštel Sućurca, a da je ušao u golgetersku formu dokazao je u nedjelju protiv Vala. Njegov Mosor opet je izgubio i to s visokih 8:2, ali Žorž se upisao u strijelce u 49. minuti, a ušao je, pazite sada, samo dvije minute ranije.

Obilinović dominira, premda igra protiv puno mlađih i vjerojatno spremnijih igrača, ali to je to, klasa je vječna.