FIORENTINA POBIJEDILA EMPOLI, SAMPDORIJA BOLJA OD PARME: / Pjaca nije igrao

Fiorentina pobijedila Empoli sa 3-1, dok je Sampdorija slavila protiv Parme sa 2-0

16.12.2018.
17:45

U susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je pobijedila Empoli sa 3-1, dok je Sampdorija slavila protiv Parme sa 2-0.

Empoli je poveo u 23.minuti preko Krunića, no u 40. minuti je izjednačio Kevin Mirallas. U nastavku susreta 'Viole' su dominirale i svoju premoć okrunile su golovima Simeonea (59) i Bryana Daba (78). Marko Pjaca nije nastupio za Fiorentinu.

MANDŽUKIĆ IZBORIO PENAL, RONALDO GA ZABIO: /

'Hrvat je prava zvijezda Stare dame. Njegova požrtvovnost je impozantna'

Pobjeda Sampdorije

Pobjedu je ostvarila i Sampdorija koja je sa 2-0 slavila protiv Parme, a golove su zabili Caprari (66) i Quagliarella (69). '

Identičnim rezultatom Sassuolo je na gostovanju porazio Frosinone, a strijelci su bili Ariaudo (43-ag) i Berardi (58). Stipe Perica nije nastupio kod domaćina.

Nula u susretu SPAL-A i Chieva

U prvoj nedjeljnoj utakmici nogometaši SPAL-a i Chieva odigrali su bez pobjednika 0-0.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice - Cagliari - Napoli (18.00) i Roma - Genoa (20.30). U ponedjeljak se sastaju Atalanta i Lazio, a u utorak Bologna i Milan.

Na ljestvici vodi Juventus sa 46 bodova ispred Napolija (35), Intera (32) i Milana (26).

Italija - 16. kolo Fiorentina - Empoli 3-1 (Mirallas 40, Simeone 59, Dabo 78 / Krunić 23) Frosinone - Sassuolo 0-2 (Ariaudo 43-ag, Berardi 58) Sampdoria - Parma 2-0 (Caprari 66, Quagliarella 69) SPAL - Chievo 0-0

Preostale utakmice: Cagliari - Napoli (ned, 18.00) Roma - Genoa (ned, 20.30) Atalanta - Lazio (pon, 20.30) Bologna - Milan (uto, 20.30)

Odigrane utakmice: Torino - Juventus 0-1 (Ronaldo 70-11m) Inter - Udinese 1-0 (Icardi 76-11m)