REAL ŠESTI PUT NAJBOLJI NA SVIJETU: / Čudesni Modrić najbolji igrač turnira! 'On je s drugog planeta'

Europski prvak Real Madrid naših Modrića i Kovačića pobjednik je Svjetskog nogometnog klupskog prvenstva. Fantastični Luka Modrić proglašen je najboljim igračem turnira.

16.12.2017.
19:54

REAL MADRID - GREMIO 1-0

REAL MADRID: Keylor - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Isco, Casemiro, Kroos, Modrić - Cristiano, Benzema

GREMIO: Grohe - Edílson, Geromel, Kannemann, Cortez - Michel, Jailson, Ramiro, Luan, Fernandinho - Lucas Barrios

Strijelac: 1-0 Ronaldo (53.)

Real Madrid je klupski prvak svijeta. Kraljevi su podigli svoj novi trofej. Ponosno i uz puno emocija, kao i uvijek...

U finalu u Abu Dhabiju europski prvak je s 1-0 pobijedio brazilski Gremio. Luka Modrić ponovno je pružio sjajnu partiju, a Ronaldo je bio jedini strijelac na utakmici. Portugalac je zabio golčinu. Fantastični Modrić proglašen je najboljim igračem turnira. Hrvatski veznjak bio je najbolji igrač polufinala protiv Al Jazere (2-1), a spektakularno je odigrao i finale protiv Gremija.

LUKA MODRIĆ NAJBOLJI IGRAČ TURNIRA: Fantastični omaleni Hrvat zasjenio i velikog Ronalda

Ali, idemo redom...

Nogometaši Real Madrida po šesti put u povijesti, a treći put u posljednje četiri godine, osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka nakon što su u subotnjem finalu FIFA klupskog prvenstva svijeta odigranom u Abu Dhabiju s 1-0 (0-0) pobijedili brazilski Gremio.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Cristiano Ronaldo u 53. minuti iz slobodnog udarca, nakon što je nad njim napravljen prekršaj na 25 metara od vrata brazilske momčadi. Ronaldo je pronašao rupu u živom zidu Gremija i pogodio suprotni kut od onog koji je čuvao brazilski vratar Marcelo Grohe.

Jedan od najistaknutijih pojedinaca utakmice bio je i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić koji je odigrao svih 90 minuta finalnog dvoboja, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi za pričuvne igrače. Modriću je ovo 13. trofej s Realom, otkako je stigao u Madrid u ljeto 2012. godine. I prva nagrada najboljeg igrača Svjetskog klupskog nogometnog prvenstva.

Modrić je svojom partijom zapalio društvene mreže...

"Moj Bože, Luka Modrić razvaljuje obranu Gremija".

Jedan nogometni fan istaknuo je:

"Moj Bože, kako netko može gledati Luku Modrića i ne vidjeti kako je on s drugog planeta".

Fanovi su se složili:

"U jednu stvar u nogometu sam siguran. Luka Modrić najbolji je veznjak svijeta".

Real je potpuno zasluženo stigao do trofeja, s obzirom na to da su Madriđani uputili 20 udaraca na vrata, od čega sedam u okvir, dok je Gremio imao samo jedan šut, a Realov vratar Keylor Navas ostao besposlen. Za Realova trenera Zinedinea Zidanea ovo je osmi trofej otkako je sjeo na klupu.

U utakmici za 3. mjesto meksička Pachuca svladala je domaću Al-Jaziru sa 4-1.

UŽIVO:

90' - Real Madrid je klupski prvak svijeta.

76' - Modrić je sjajno proigrao Ronalda na lijevoj strani, Portugalac je dodao u sredinu natrčalom Benzemi koji je slabo pucao.

67' - Luka Modrić je udarcem sa 17 metara pogodio stativu. Šteta...

53' - GOOOL - Real Madrid je probio Gremio! Cristiano Ronaldo je iz slobodnog udarca kroz živi zid zabio za 1-0.

45' - ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME: Modrić igra sjajno, hvale ga i na društvenim mrežama.

43' - Sjajan potez Modrića! Opet je sjajno čarobnjak Reala i Hrvatske fintom prevario svojeg čuvara i sjajno ubacio u šesnasterac. Lopta je bila iznimno opasna i odbijala se ispred golmana Gremija, ali Brazilci su se uspjeli spasiti. Modrić igra sjajno, vidi se da želi taj trofej.

40' - Kolika je dominacija Reala u ovom dvoboju svjedoči i podatak o 10 udaraca prema golu Madriđana, u odnosu na samo jedan Gremija. I taj nije išao u okvir, nego preko gola.

35' - Luka Modrić igra sjajno, slažu se s tim i na društvenim mrežama.

29' - Evo nam i pokušaja Gremija. Edilson je z slobodnog udarca s 25 metara pucao malo preko gol.

27' - Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Casemiro nakon oštrog prekršaja na Luanu na sredini terena.

24' - Opalio je Luka Modrić s dvadesetak metara, ali lopta je prošla pored gola. Šteta...

20' - Luka Modrić je sjajno izigrao braniča Gremija lijevoj strani, ubacio pred gol, a obrana izbila u korner nakon kojeg Real nije uspio zaprijetiti. Kraljevi sve više uspostavljaju igru.

7' - Luka Modrić je na tlu nakon prekršaja Gremija. Modrić će i u ovom dvoboju biti glavna violina Zidaneovog orkestra.

1' - Počela je utakmica.

Europski prvak Real Madrid pokušat će protiv brazilskog Gremia dohvatiti svoj šesti naslov najboljeg na svijetu. Na posljednjem treningu pred utakmicu u Abu Dhabiju svi igrači Zinedine Zidanea trenirali su, u momčadi Reala nema ozlijeđenih igrača, pa je sada Zidane na potezu. Kraljevi u srijedu u polufinalu protiv Al Jazire iz Ujedinjenih Arapskih Emirata nisu briljiralu, u prvih 45 minuta nisu zabili gol i to je zabrinuo trenera Reala.

Ono što zanima sve ljubitelje nogometa u Hrvatskoj da Luka Modrić igra od prve minute, Mateo Kovačić je na klupi, a Zidane je izveo najjaču momčad predvođenu Ronaldom i Benzemom.

MATEO KOVAČIĆ NAPUŠTA REAL MADRID? Španjolci plasirali senzaciju, Hrvat želja engleskog velikana