Kakav debakl Mourinha! O ovakvim preokretima Englezi snimaju filmove!

Trećeligaš Bradford City nadoknadio je dva pogotka zaostatka na Stamford Bridgeu i pobijedio Chelsea s 4-2 u 4.

24.1.2015.
18:58

Bradford City, sedmoplasirana momčad treće engleske lige (League Two), kreirao je senzaciju na Stamford Bridgeu. Ne samo što su uspjeli s 4-2 pobijediti favoriziranu momčad Josea Mourinha, već su i preokrenuli zaostatak od dva pogotka. Chelsea je, naime, nakon 38 minuta vodio 2:0, a preokret se dogodio kad je Mourinho u posljednjih 20 minuta utakmice u igru ubacio Fabregasa, Williana i Hazarda. Junaci Bradforda bili su Stead, Morais, Halliday i Yeates, kvartet koji je svladao Petera Cecha.

"Što se dogodilo? Nogomet. I to je prekrasno", izjavio je Mourinho za radio postaju BBC 5 Live neposredno po završetku utakmice.

U petom kolu FA kupa neće biti ni aktualnog engleskog prvaka Manchester Cityja koji se pridružio Chelseaju porazom na domaćem travnjaku od drugoligaša Middlesbrougha (0-2). Pellegrinijevu momčad srušili su Bamford i Kike.

Kao da porazi dvije vodeće momčadi nisu bili dovoljni, peto kolo FA kupa neće vidjeti ni trećeplasirani klub Premier lige Southampton, koji je kod kuće s 2-3 poražen od Crystal Palacea.

Andrej Kramarić je bio u početnoj postavi Leicestera na gostovanju kod Tottenhama i ostao u igri do 73. minute kad ga je zamijenio Albrighton. Dok je hrvatski reprezentativac bio u igri Tottenham je vodio 1-0, a onda je uslijedio preokret. Pogocima Ulloe u 83. i Schluppa u drugoj minuti sučeva vremena, Leicester je izborio pobjedu 2-1 i prolaz u sljedeći krug FA kupa. Kramarić je u 41. minuti dobio žuti karton zbog simuliranja, a uputio je i dva udarca na vrata Spursa; jedan mu je blokiran, a drugi put je lopta otišla preko gola.

Od domaćina su, zasada, prošla samo dva drugoligaša: Blackburn koji je s 3-1 nadigrao premierligaša Swansea s 3-1 i Derby County koji je s 2-0 bio bolji od Chesterfielda. Nove utakmice morat će odigrati Preston i Sheffield United (1-1) te Sunderland i Fulham (0-0).

U subotu (18.30) je na rasporedu još jedan dvoboj u kojem je Liverpool domaćin Boltonu. Tri utakmice bit će odigrane u nedjelju, a posljednja u ponedjeljak.

Liverpool - Bolton 0-0

U posljednjoj subotnjoj utakmici 4. kola engleskog FA kupa Liverpool i Bolton odigrali su 0-0 na Anfieldu. Nogometaši Liverpoola nisu poraženi, ali nisu ni pobijedili Bolton, 16. momčad Chamionshipa, drugog kvalitativnog razreda engleskog nogometa. Kako bi izbjegao sudbinu Chelseaja i Manchester Cityja, koji su u subotu porazima od nižerazrednih klubova završili natjecanje u FA kupu, Liverpool će u ponovljenoj utakmici u Boltonu tražiti put prema 5. krugu natjecanja. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren cijeli je dvoboj pratio s klupe za pričuvne igrače Liverpoola.

Petak 23.1.: Cambridge United - Manchester United 0-0

Subota 24.1.: Blackburn Rovers - Swansea City 3-1 (Taylor 23, Gestede 78, Conway 89/Sigurdsson 21) Birmingham City - West Bromwich Albion 1-2 (Grounds 45+1/Anichebe 25, 35) Cardiff City - Reading 1-2 (Jones 25/Norwood 64, Robson-Kanu 88) Chelsea - Bradford City 2-4 (Cahill 21, Ramires 38/Stead 41, Morais 75, Halliday 82, Yeates 90+4) Derby County - Chesterfield 2-0 (Bent 20, Hughes 82) Manchester City - Middlesbrough 0-2 (Bamford 53, Kike 90+3) Preston North End - Sheffield United 1-1 (Gallagher 19/De Girolamo 68) Southampton - Crystal Palace 2-3 (Pelle 9, Dann 16-ag/Chamakh 11, 39, Sanogo 21) Sunderland - Fulham 0-0 Tottenham Hotspur - Leicester City 1-2 (Townsend 19-11m/Ulloa 83, Schlupp 90+2) Liverpool - Bolton Wanderers (18.30)

Nedjelja 25.1.: Bristol City - West Ham United (15.00) Aston Villa - Bournemouth (16.00) Brighton and Hove Albion - Arsenal (17.00)

Ponedjeljak 26.1.: Rochdale - Stoke City (21.00)