EVERTON - SOUTHAMPTON 1:1: / Toffees produžili niz bez poraza na Goodison Parku

Na ljestvici vodi Liverpool sa 92 boda, Manchester City je drugi sa 69 bodova

9.7.2020.
21:15

U susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton i Southampton su odigrali 1:1, dok u dvoboju između Bournemoutha i Tottenhama nije bilo golova.

ARSENAL U KAOSU: /

Francuska zvijezda potpuno je razbijesnila Topnike, sada mu više ne dozvoljavaju da dolazi na treninge?

Everton protiv Southamptona produžio niz bez poraza

Everton je u susretu protiv Southamptona produžio niz bez poraza na Goodison Parku na deset utakmica ostvarivši pritom pet pobjeda i pet remija.

Gosti su prvi zaprijetili, u 28. minuti imali su kazneni udarac, ali je James Ward-Prowse uzdrmao vratnicu. Ipak, tri minute kasnije Danny Ings je doveo goste u vodstvo. Izjednačio je Richarlison u 44. minuti.

Pobjednika, ali niti pogodaka nije bilo u susretu između Bournemoutha i Tottenhama. Domaćin je ovim bodom prekinuo niz od pet poraza, te produžio nadu u prvoligaški spas, dok je Tottenham sve dalje od Europe.

Domaćin je zatresao mrežu Huga Llorisa

U 89. minuti domaćin je zatresao mrežu Huga Llorisa, no pogodak škaricama Calluma Wilsona je poništen jer je lopta na putu do gola pogodila u ruku Joshuu Kinga...

Prvak Liverpool je u srijedu na gostovanju pobijedio Brighton sa 3:1 ubilježivši 30. prvenstvenu pobjedu ove sezone.

"Redsi" su već nakon osam minuta vodili sa 2:0 golovima Salaha (6) i Hendersona (8). Domaćima je nadu vratio Trosard (45), a Salah je svojim drugim golom u 76. minuti postavio konačnih 3:1.

Večeras se još sastaju Aston Villa i Manchester United.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 92 boda, Manchester City je drugi sa 69 bodova, dok treće mjesto drži Chelsea sa 60 bodova.

Bournemouth je sada 18. sa 28 bodova, tri boda manje od zone spasa.

REZULTATI: Everton - Southampton 1-1 (Richarlison 44 / Ings 31) Bournemouth - Tottenham 0-0 Kasnije: Aston Villa - Manchester United

U srijedu: Brighton - Liverpool 1-3 (Trosard 45 / Salah 6, 76, Handerson 8) Mancehster City - Newcastle United 5-0 (Jesus 10, Mahrez 21, Fernandez 58-ag, Silva 65, Sterling 90) Sheffield United - Wolverhampton 1-0 (Egan 90+2) West Ham - Burnley 0-1 (Rodriguez 38)

U utorak: Crystal Palace - Chelsea 2-3 (Zaha 34, Benteke 72 / Giroud 6, Pulisic 27, Abraham 71) Watford - Norwich City 2-1 (Dawson 10, Welbeck 55 / Buendía 4) Arsenal - Leicester City 1-1 (Aubameyang 21 / Vardy 85)