EINTRACHT ELIMINIRAO INTER USRED MILANA: / Perišić igrao čitavu utakmicu pred čak 15 000 navijača Eintrachta

Njemački navijači osvojili Milano, Rebić nije igrao u pobjedi

14.3.2019.
23:13

Nogometaši Eintrachta slavili su sa 1-0 na San Siru, u uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige protiv Intera i na taj način izborili plasman u četvrtfinale, u koje se probio i londonski Arsenal pobjedom 3-0 na svom stadionu, kojom je nadoknadio minus od dva pogotka (1-3) iz prvog dvoboja u Rennesu.

GOJAK PROMAŠIO ZICER NAD ZICERIMA, BLAŽIČKO URLAO, A INTERNET SE ZAPALIO: /

BiH igrač zapucao četvrtfinale

Eintrachtu je prolaz u četvrtfinale donio srpski napadač Luka Jović koji je postigao pogodak u 5. minuti. Inter je u dvije utakmice ostao bez pogotka i završio svoj europski put u ovoj sezoni. Ante Rebić nije bio u postavi gostiju, a Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta za Inter. Marcelo Brozović, koji je u Frankfurtu promašio kazneni udarac, ostao je na klupi Intera.

Arsenal već nakon 15 minuta vodio 2-0

Arsenal je već nakon 15 minuta imao rezultat kojim je nadoknadio zaostatak iz prve utakmice protiv Rennesa. Pierre-Emerick Aubameyang je u 5. minuti postigao prvi od svoja dva pogotka, dok je u 15. minuti na 2-0 povisio Ainsley Maitland-Niles na asistenciju Aubameyanga koji je u 72. minuti potvrdio prolaza Arsenala.

Villarreal je nakon trijumfa u St. Peterburgu (3-1), slavio i pred svojim navijačima sa 2-1. Morreno u 29. i Bacca u 47. minuti bili su strijelci za domaće, dok je u sučevom vremenu Ivanović postigao počasni pogodak za Zenit.

Chelsea je u Kijev stigao s prednošću od 3-0 iz prve utakmice i sve nade Dinama, ako ih je i bilo, srušio je već u 5. minuti pogotkom Oliviera Girouda. Francuski napadač još je dva puta zatresao mrežu (33, 59), a po jedan pogodak dodali su Marcos Alonso (45+1) i Callum Hudson-Odoi (78) za uvjerljivu 5-0 pobjedu londonskog kluba. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za londonski sastav, dok Josip Pivarić zbog ozljede nije nastupio za Dinamo Kijev.

Napoli zabio u 14. za potvrdu

Napoli je, također, došao sa komotnom prednošću od 3-0 u Salzburg, a nakon ranog gola Arkadiusza Milika, u 14. minuti, domaćinima je jedino preostalo da se na dostojanstven način oproste od Europe i to su učinili pobjedom 3-1, a strijelci su bili Dabbur (25), Gulbrandsen (65) i Leitgeb (90+2).

Krasnodar je na domaćem terenu protiv favorizirane Valencije bilo na pragu senzacije, ali je pokleknuo pola minute prije isteka sudačke nadoknade. Deset minuta nakon što je ušao u igru Magomed Sulejmanov je u 85. minuti pogodio za 1-0, što je ruskom klubu bilo dovoljno za prolaz u četvrtfinale zahvaljujući golu u gostima. No, Valenciju, koja je u prvoj utakmici slavila sa 2-1, spasio je Gonçalo Guedes pogotkom u trećoj minuti nadoknade (90+3).

Europska liga, osmina finala - uzvratne utakmice BENFICA - Dinamo 3-0 (3-1) produžetak (Jonas 71, Ferro 94,Grimaldo 105)

Arsenal - Rennes 3-0 (4-3) (Aubameyang 5, 72, Maitland-Niles 15)

Inter - Eintracht 0-1 (0-1) (Jović 5)

SLAVIA PRAG - Sevilla 4-3 (8-7) produžetak (Ngadeu-Ngadjui 15, Souček 47-11m, Van Buren 102, Olayinka 119 / Ben Yedder 44, El Haddadi 54, Vazquez 98)

Villarreal - Zenit 2-1 (5-2) (Moreno 29, Bacca 47 / Ivanović 90+1)

Dinamo Kijev - Chelsea 0-5 (ukupno 0-8) (Giroud 5, 33, 59 Alonso 45+1, Hudson-Odoi 78)

Krasnodar - Valencia 1-1 (ukupno 2-3) (Sulejmanov 85 / Guedes 90+3)

RB Salzburg - Napoli 3-1 (ukupno 3-4) (Dabbur 25, Gulbrandsen 65, Leitgeb 90+2 / Milik 14)