DRAMATIČNA UTAKMICA NA ŠUBIĆEVCU: / Šibenčani preokretom do pobjede i u Varaždin sad idu po 1. HNL

Šibenik zadržao nade za plasman u 1. HNL

11.5.2019.
21:12
PIXSELL

"Dramatična utakmica na Šubićevcu, gotovo u samoj završnici narančasti su doslovno iščupali pobjedu (2-1) nad Kustošijom i sad su na minus dva uoči derbija svih derbija", javlja portal "Šibenik In".

11.05.2019., Sibenik, igraliste Subicevac - Hrvatski Telekom Druga Liga, 24. kolo, HNK Sibenik i NK Kustosija. Vice Kendes Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Utakmica loše počela za domaće

Dva kola prije kraja Šibenik je u subotu zadržao nade za plasman u 1. HNL. Na Šubićevcu su pobijedili Kustošiju i sada za vodećim Varaždinom zaostaju dva boda. U sljedećem kolu Šibenik gostuje u Varaždinu. Domaćin nogometašima bit će dovoljan bod za promociju ulaska u prvu hrvatsku ligu, dok gostiji iz Krešimirova grada moraju pobijediti jer jedino tako u svojim rukama zadržavaju sudbinu ulaska u 1. HNL.

LEGENDA DINAMA ZA NET.HR: /

'Drago mi je da su me se navijači sjetili nakon toliko godina, nisu me zaboravili'

Utakmica na Šubićevcu loše je počela po domaće nogometaše zbog velika greške zadnjeg reda. Kustošija je u 19. minuti golom Cimentija povela 1-0. Šibenčani su pet minuta poslije izjednačili golom Princea, a onda se smirilo. Šibenčani nisu mogli stvoriti poštenu šansu, čak je Kustošija imala prilike još jednom povesti... I onda je s tribina krenulo "Igrajte pi*kice", igrajte pi*kice"...

Antunović zabio za 2-1 i delirij na tribinama

Skandiranje s tribina kao da je osvijestilo igrače na travnjaku i pao je gol. Kombinirali su Kukec i Bulat, Kukec je dodao Antunoviću, a ovaj iz okreta zabio za 2-1 u 88. minuti. Prvu šansu na utakmici nije zabio, ali jest drugu, donijevši zlata vrijedne bodove svom sastavu. Do kraja utakmice nisu gosti zaprijetili, iako se u jednom trenutku zakuhalo oko centra i gotovo je došlo do tučnjave. Svoje prilike gosti nisu iskoristili, Šibenik je uz dozu sreće stigao do pobjede, koju je proslavio s navijačima.

Do završetka druge HNL je još svega 180 minuta, a sljedeći vikend je vikend odluke.

11.05.2019., Sibenik, igraliste Subicevac - Hrvatski Telekom Druga Liga, 24. kolo, HNK Sibenik i NK Kustosija. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL