DOBRI STARI MESSI: / O ovom golu čudesnog Argentinca još će se danima pričati

Čini se kako je Lionel Messi sve bliže onoj svojoj sjajnoj formi, koju je imao do trenutka ozljede.

6.1.2016.
22:23
AFP, PAU BARRENA

Prvi gol je postigao u 12. minuti, a o drugom će se još danima pričati. Messi je u 43. minuti 'potegao' iz slobodnjaka s 25 metara, a lopta je od prečke završila iza nemoćnog protivničkog vratara. Messijev gol već sada možemo svrstati među najljepše golove u 2016. godini. Što se tiče ove prve utakmice osmine finala španjolskog Kupa, za napomenuti da je od samog početka susreta Barcelona bila bolja momča i na kraju zasluženo slavila sa 4:1.

POTOP U VALENCIJI: /

Noćna mora Hrvata koju će htjeti brzo zaboraviti

Turan umjesto Rakitića

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije započeo susret u prvih 11. Umjesto njega, u prvu momčad je uskočio Arda Turan, koji do sad nije mogao igrati za katalonskog velikana jer ga klub nije mogao registrirati zbog kršenja pravila FIFA-e prilikom trgovanja igračima mlađima od 18 godina, zbog čega su Katalonci propustili zadnja dva prijelazna roka. Rakitić je na kraju ušao u igru umjesto Turana u 68. minuti dvoboja. Osim Turana, prvi nastup za Blaugranu imao je i Aleix Vidal koji je u 67. minuti zamijenio Danija Alvesa.

Espanyol je poveo u 9. minuti golom Caicedoa. Katalonci su bili izgubili loptu na protivničkoj polovici, gosti su odmah povukli munjevitu kontru koju je završio spomenuti igrač.

Genijalnost Messija

Tada je na scenu stupio Messi koji je dva puta matirao vratara Espanyola Paua.

Na 3:1 povisio je Pique u 49. minuti. Messi je probio lijevu stranu, a zatim je centrirao na prvu stativu gdje se ukazao Pique i to je bila mat situacija za prvaka španjolske.

Konačnih 4:1 bilo je djelo Neymara u 88. minuti, a asistirao mu je i večeras fantastični Messi.

Espanyol je susret završio sa devet igrača. U 72. minuti, Perez je dobio drugi žuti, a samo četiri minute poslije Diopa je dobio izravni crveni karton.