DINAMO - SLAVEN BELUPO 2:0: / Petković i Ademi za prolaz Plavih u polufinale; Do 70. dinamovci se mučili, Farmaceuti odigrali hrabro

Četvrtfinale Kupa Hrvatske: Stadion u Maksimiru: Zagreb

DINAMO - SLAVEN BELUPO 2:0

DINAMO: Zagorac - Stojanović, Theophile, Perić, Čabraja - Jakić - Kastrati, Tolić, Ademi, Oršić - Gavranović

SLAVEN BELUPO: Filipović - Apau, Van Bruggen, Kim - Bosec, Lulić, Glavčić, Gamarra, Goda - Iličić, Knöll

Nakon Rijeke plasman u polufinale Hrvatskog kupa izborili su danas i nogometaši zagrebačkog Dinama. "Modri" su u četvrtfinalnom ogledu na stadionu Maksimir pobijedili Slaven Belupo s 2:0, a golove su zabili Bruno Petković (70-11m) i Arijan Ademi (77).

Bila je to repriza njihova nedjeljnog ogleda kada je Dinamo na istom stadionu slavio sa 3:0. Momčad iz Koprivnice se u obje utakmice dobro držala u prvom poluvremenu, no Dinamo je u nastavku slomio suparnika.

TUŽNO NEBO IZNAD MAKSIMIRA U KOJEM JE VLADALA APSOLUTNA TIŠINA: Ništa više neće biti isto

Mučenje u prvom dijelu

Hrvatski prvak se mučio u prvom dijelu, premda je bio bolja momčad nije uspio probiti čvrste "farmaceute". Slaven Belupo se odlično branio, a prema naprijed nije pokazivao previše ambicije.

No, "Modri" su u nastavku pojačali pritisak i u 70. minuti su stigli do prednosti golom Brune Petkovića iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Karlo Lulić igravši rukom.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u sedam minuta kasnije. Petković je ušao u kazneni prostor i odlično pucao, Filipović je obranio, no kapetan Dinama je odbijanac pospremio u mrežu.

93' - Gotova je utakmica.

90' - Igrat će se još 3 minute.

78' - GOOOL, Ademi je zabio za 2:0

70' - Petković u jednu, Filipović u drugu stranu za 1:0 Dinama.

69' - Penal je za Dinamo. Pogodila je lopta u ruku Karla Lulića u okretu.

69' - Petković je pucao iz izgledne pozicije, ali netko od Farmaceuta je to odbio u korner.

62' - Oršić je tukao iz slobodnjaka sa 17 metara preko gola. Korner je ipak.

55' - Evo sad i Farmaceuta. Brani Zagorac.

54' - Tolić je ciljao suprotni kut Tolić lijevom, nije uspio pogoditi Tolić.

50' - Stojanović je promašio. Danas Stojanović puca više nego u čitavoj sezoni. Ovo je njegov drugi pokušaj na utakmici.

45' - Počelo je drugo poluvrijeme. Zoran Mamić je sve igrače pozvao u svlačionicu na poluvremenu, i rezervne i koji su igrali. Očito je imao nešto važno za kazati svojima. Nije očito zadovoljan rezultatom, igrom, dugo su u njoj bili...

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme.

37' - Zadovoljan je Stipić onim što su napravili njegovi nogometaši do sad u ovom dvoboju. Igraju gusti blok, brane se odlično.

28' - Perić je skočio i tukao glavom, Gavranović je malo dirao glavom loptu koja je išla prema golu ali Filipović se nije dao smesti i korner je za Plave.

23' - Dinamo non stop pritišće, Gavranović radi pritisak na gol Koprivničana.

22' - Obranio se sada uz dosta muke Slaven, probali su Stojanović i Gavranović u gužvi u šesnaestercu pucati ali gusta je to obrana i nema ništa.

19' - Dobru je sada poziciju za kvalitetnu završnicu akcije imao Tolić, njegov udarac lijevom nogom završio je u bloku gostiju iz Koprovnice.

16' - Prvi udarac Slavena, probao je Glavčić nisko po travi s dvadesetak metara. Zagorac je to uzeo.

14' - Dinamo napada i pokušava, mahom to sve ide preko Kastratija i Stojanovića.

10' - Prva velika prilika za Dinamo. Oršić je tukao sa 12 metara iz prve na asistenciju Kastratija.

1' - Počela je utakmica.

16.58 - Minuta šutnje će biti za Niku Kranjčaru.