[FOTO] DINAMO - OSIJEK 2:1: / Na Maksimir se vratio nogomet; Kulenović i Karrica za prvu pobjedu Jovičevića

Igor Jovičević pobijedio u prvoj utakmici na klupi Dinama

22.5.2020.
22:30
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama i Osijeka odigrali su u Zagrebu na maksimirskom stadionu pripremnu utakmicu u kojoj je domaćin slavio sa 2:1 (1:0).

Bila je to prva utakmica jednoj i drugoj momčadi nakon dva i pol mjeseca stanke, ujedno i prvi dvoboj u kojem je prvu momčad Dinama vodio Igor Jovičević, pripremna utakmica zatvorena za javnost, gledatelje, ali i medije, a plavi su u takvoj turobnoj nenogometnoj atmosferi slavili.

HNS DONIO JEDNU OD NAJVAŽNIJIH ODLUKA OVE SEZONE: /

Dinamo, Hajduk i ostali doznali kad počinje ljetni šoping i do kad će trajati

Dvoboj bio zatvoren za javnost

Dinamo je poveo u 20. minuti, a strijelac je bio Sandro Kulenović, koji je natrčao na odbijenu loptu nakon udarca Amera Gojaka. U prvom je dijelu imao šanse i polufinalist Kupa, Livaković je skidao udarce Žapera i Bočkaja.

Domaća momčad je u 78. minuti udvostručila prednost pogotkom mladog krilnog napadača Bernarda Karrice.

Samo minutu poslije Osijek je smanjio zaostatak, a strijelac je bio Josip Špoljarić na asistenciju Petra Bočkaja. Dinamo će novu pripremnu utakmicu uoči nastavka sezone u prvom lipanjskom vikendu imati već u subotu protiv Gorice od 18 sati, a ta će utakmica biti otvorena za kamere HNTV-a, koji će je izravno prenositi, ali i za predstavnike medija koji će moći uživo pratiti dvoboj. Inače, posljednja utakmica u hrvatskom prvenstvu odigrana je 8. ožujka, a u njoj je Rijeka svladala Hajduk sa 2:0.

Dinamo ima 65 bodova, 18 više od drugoplasirane Rijeke

Prvi dvoboj 27. kola, kojim će HT Prva liga biti nastavljena, 5. lipnja će odigrati Hajduk i zaprešićki Inter na Poljudu. Preostali parovi su: Istra 1961 - Rijeka, Varaždin - Dinamo, Lokomotiva - Osijek i Slaven Belupo - Gorica.

Deset kola prije kraja vodeći Dinamo ima 65 bodova, 18 više od drugoplasirane Rijeke (47). Treća je Lokomotiva sa 46 bodova, a četvrti Hajduk sa 45. Na začelju su Inter i Varaždina sa po 17 bodova.

Trening utakmica

Dinamo – Osijek 2: 1

Stadion Maksimir

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb), Gledatelja: - (utakmica zatvorena za javnost)

Strijelci: 1:0 Kulenović (20.), 2:0 Karrica (78.), 2:1 Špoljarić (79,)

Dinamo; do 70. minute: Livaković – Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Moubandje – Đira; Kądzior, Ademi, Gojak, Oršić – Kulenović; od 70. minute: Josipović – Hrvoj, Kim H., Leš, Daničić – Burton; Ćuže, Krizmanić, Julardžija, Karrica – Gavranović

Trener: Igor Jovićević

Osijek; do 70. minute: Ivušić (61. Malenica) – Lončar, Škorić, Majstorović – I. Silva, Žaper, Kleinheisler, Talys – Grezda, Marić, Bočkaj; od 70. minute: Malenica – Grgić, Ćosić, Gutieri, Bočkaj – Ndockyt, Jugović, Kleinheisler – Špoljarić, Mbakogu, Mance

Trener: Ivica Kulešević