U zadnjih desetak dana razotkrivene su sve slabosti Dinama.

1.11.2014.
14:23

RNK SPLIT: Zagorac - Vrgoč, Glumac, Galović, Glavina - Kvesić, Dujmović, Vidović - Ibriks, Rog, Roce

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Taravel, Ibanez - Ademi, Brozović, Antolić - Soudani, Wilson, Čop Tri dana prije okršaja na Parku mladeži, Zoran Mamić bio je na korak do ostavke. Dinamo se propisno osramotio u Opatiji gdje je do zadnje minute gubio od niželigaša i bio na rubu ispadanja već na početku ovogodišnjeg natjecanja u Kupu. Stvar je spasio sudac i iskusni Ognjen Vukojević koji je iznudio penal i Modrima osigurao produžetke.

Novi prvenstveni ispit imao je Dinamo već ove subote protiv četvrtoplasiranog Splita na Parku mladeži, ali umjesto iskupljenja, Modri su doživjeli novi hladan tuš.

Dinamu je nasušno trebala pobjeda, jer bi novim kiksom ponudio šansu Rijeci koja je na drugom mjestu zaostajala za sedam bodova. I Riječani su svoju šansu dočekali, ali je nisu iskoristili.

No, krenimo redom. Modri su loše otvorili utakmicu i prilika u prvom dijelu praktički i nije bilo do 28. minute kad je glavom iz blizine zaprijetio Soudani nakon ubačaja Ademija. Prvu veliku priliku gosti su imali u 37. minuti. Ibanez je sjajno pucao iz slobodnog udarca s 18 metara, vratar Zagorac maestralno je iščupao loptu iz rašlji i odbio do Wilsona, ali Dinamov napadač pucao je u šumu nogu i domaćini su spasili gol.

I ne samo spasili, nego par minuta poslije i uzvratili. Priliku iz snova imao je ofenzivni veznjak Splita Marko Rog. Pobjegao je propusnoj obrani gostiju, sam je izbio pred Eduarda, ali si i dao predugi for pa mu je portugalski vratar pravovremeno uklizao i izbio loptu.

Svu svoju nemoć Mamićev je Dinamo pokazao tek u drugom dijelu. Gotovo da osim poništenog gola Splita i ne možemo izdvojiti neku veću priliku.

U 54. minuti Rog je zabio za vodstvo domaćina, ali je drugi pomoćni sudac Berger označio zaleđe. Ponovljena snimka je pokazala da je to bila potpuno ispravna odluka.

Kontroverzni sudac Bruno Marić ipak je došao pod svjetlo reflektora na samom kraju utakmice. Vratar Eduardo srušio je Splitovog napadača Roga na samoj crti šesnaesterca i još uz to igrao rukom, ali je dobio samo žuti karton iako se radilo o izrazitoj šansi Splita. Situacija o kojoj će još biti govora.

U ostalim utakmicama 14. kola u nedjelju se sastaju Osijek i Zagreb te Zadar i Hajduk, dok će dan poslije svoj susret odigrati Lokomotiva i Istra.

Rijeka je ponovno pokazala da nema dara za stizanje Dinama. Iako je momčad Matjaža Keka imala veliku priliku da pobjedom protiv slabašnog Slavena u Koprivnici dođe na samo četiri boda zaostatka za prvakom, to se nije dogodilo.

Činilo se da će Riječani već u subotu staviti pritisak na Modre, poveli su u 35. minuti golom Kramarića iz penala (igranje rukom Grgića), ali domaćine je spasio bivši dinamovac Filip Ozobić u 60. minuti.

Cesarec je sjajno proigrao napadača Slavena, a ovaj je pobjegao obrani i matirao Vargića za veliki bod Koprivničana.

Bila je to Slavenu prva utakmica pod palicom novog trenera Josipa Omrčena koji je privremeno preuzeo momčad nakon otkaza Elvisu Scoriji. 1. Dinamo 14 11 3 0 35 9 +26 36 2. Rijeka 14 9 3 2 32 12 +20 30 3. Hajduk Split 14 6 5 3 30 18 +12 23 4. Lokomotiva 14 6 2 6 28 26 +2 20 5. Split 14 4 6 4 17 15 +2 18 6. Zagreb 14 4 4 6 19 23 -4 16 7. Istra 1961 14 3 5 6 14 20 -6 14 8. Osijek 14 4 2 8 13 24 -11 14 9. Zadar 14 3 2 9 14 39 -25 11 10. Slaven Belupo 14 2 4 8 8 24 -16 10