DINAMO OSVOJIO DUPLU KRUNU: / Gavranović zabio nakon velike pogreške Savvasa i donio Kup Modrima, sudac teško oštetio Hajduk

Nogometaši Dinama osvojili su drugi trofej ove sezone.

23.5.2018.
20:22
PIXSELL

Nogometaši Dinama pobjednici su Hrvatskog kupa nakon što su u finalnoj utakmici u Vinkovcima pobijedili Hajduk s 1-0 (-0). Strijelac pogotka koji je donio dvostruku krunu Dinamu bio je Mario Gavranović u 55. minuti. Dinamu je to 15. naslov u Kupu, dok su Splićani ostali na šest osvojenih trofeja. Hajduk i Dinamo su po sedmi puta igrali za trofej Kupa, ali prvi put nakon čak devet godina. Splićani su slavili u prva tri, a Zagrepčani u zadnja četiri finala.

[ANKETA] JE LI SUDAC OŠTETIO HAJDUK? Oglasio se Beusan, pogledajte i donesite svoj sud o dosad najspornijem detalju finala Kupa

TORCIDA TRGALA STADION I BAKLJOM OZLIJEDILA POLICAJCA: /

Pogledajte sramotu Hajdukovih navijača

SRAMOTAN PRIZOR U VINKOVCIMA: Atraktivna policajka nadzirala Boyse, ali nije uočila što je jedan navijač ispisao na gipsu

Finale u Vinkovcima bilo je ravnopravno i borbeno, a pobjednika je presudila velika pogreška Hajdukova igrača Savvasa, koji je u 55. minuti doslovce poklonio loptu Švicarcu Gavranoviću, koji je svladao inače vrlo dobrog vratara Dantea Stipica. VIDEO

Stipica briljirao

Upravo je Stipica spašavao Splićane na početku utakmice, potom je Hajduk, kako se čini, dvaput oštećen u prvom dijelu, a kapetan Mijo Caktaš je pogodio i vratnicu. U drugom dijelu Splićani su u završnici propustili nekoliko prilika za izjednačenje, pa je Kup pripao Dinamu, čiji je trener Nenadu Bjelica tako osvojio trofej u tek drugoj utakmici na klupi prvaka.

Dvoboj su obilježili i neredi navijača, Torcida je bacala baklje i sukobila se s policjom, dok su na drugoj strani BBB trgali stolice. Prije same utakmice u Vinkovcima nije bilo izgreda, navijači obje momčadi su u lijepom i prijateljskom ozračju stigli na stadion.

Sporno zaleđe i penal

Prvu veliku priliku ppropustio je Soudani u 13. minuti, ali je njegov udarac iz voleja iz velike blizine vratar Hajduka Stipica čudesno obranio. Stipica je i u 19. minuti obranio novi opasni udarac, ovog puta Ademija. U 23. minuti Said kreće sam prema vratima Dinama, ali je dosuđeno vrlo sporno zaleđe.

U 30. minuti nova dvojbena situacija nakon što je Ademi srušio Gyursca, a sudac ponovno presuđuje u korist Dinama i daje žuti karton Mađaru. U 44. minuti najbolja prilika za Hajduk nakon što je Caktaš udarcem glavom s pet metara pogodio vratnicu, a u protunapadu je Stipica upisao još jednu veliku obranu zaustavivši udarac Hajrovića.

Drugo poluvrijeme započelo je u znaku nereda na tribini s Hajdukovim navijačima, a u 55. minuti Dinamo je poveo nakon nevjerojatne pogreške Savvasa. Grk se spetljao i loptu mu je oduzeo Gavranović, koji je krenuo sam prema golu i prevario Stipicu. U 66. minuti novi prekid jer je Torcida bacala baklje na teren.

U 75. minuti nakon ubačaja Gyurcsa Caktaš je s pet metara nogom prebacio vrata, a u 81. minuti udarac glavom Gavranovića odlazi tik pored vratnice. Tri minute prije kraja akcija Hajdukovih Mađara - Gyurcso je ubacio, a Futacs neometan s deset metara šalje loptu pored vratnice. U 88. minuti pokušava glavom i Portugalac Almeida, a u sudačkoj nadoknadi udarac Caktaša je u zadnji trenutak blokirao Lecjaks.

UŽIVO

DINAMO - HAJDUK 1-0

Pred 8200 gledatelja na stadionu HNK Cibalia sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelac: 1-0 Gavranović (55)

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Rrahmani, Perić, Lecjaks, Gojak, Ademi, Soudani (Benković, 89), Hajrović (Fiolić, 69); Olmo (Hodžić, 82), Gavranović

HAJDUK: :Stipica, Radošević, Hamza (Almeida, 76), Gyurcso, Caktaš , Said (Futacs, 70), Nižić, Tičinović (Šego, 59), Fomitchow, Tudor, Savvas

KRAJ

89' Almeida je tukao ravno u ruke Zagorca.

88' Futacs je promašio još jednu veliku priliku hajduka. Bio je sam, nitko ga nije ometao, ali je promašio gol.

82' Druga izmjena u sastavu Dinama, ušao je Hodžić umjesto Olma.

82' Lecjaks prošao po lijevoj strani i pronašao Gavranovića, a ovaj je glavom poslao loptu tik uz vratnicu.

76' Gyurcso je savršeno pronašao Caktaša na drugoj vratnici, ova je tukao pored gola. Velika je to bila prilika za Bijele.

74' Primio je Futacs dugu loptu , pokušao je pucati iz okreta, ali na kraju ej to loše napravio.

68' Utakmica se nastavila. Fiolić je ušao umjesto Hajrovića.

65' Zebec je prekinuo utakmicu nakon što su baklje s tribine s navijačima Hajduka poletjele na teren. U prijenosu utakmice Drago Ćosić je rekao da je jedan policajac pogođen bakljom.

65'Gyurcso je ubacio pred vrata, Lecjaks je u posljednji tren izbio u korner ispred Šege.

59' Šego je ušao umjesto Tičinovića.

56' GOOL Velika pogreška je dovela do gola. Savvas je izgubio loptu, a Gavranovic ju je pokupio i pospremio u mrežu s desetak metara. VIDEO

52' Soudani je zaprijetio, Stipica je uhvatio loptu.

51' Izbila je tučnjava na tribinama gdje se nalazi Torcida. Interventna policija okružila je navijače Hajduka nakon što su poletjele su stolice prema tartan stazi.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Caktaš je tukao glavom, tresla se vratnica Dinama. S druge strane Hajrović je opasno tukao, Stipica je spasio. VIDEO

39' Opasnu situaciju u šesnaestercu Hajduka Tudor je očistio glavom s gol-crte.

37' Opasno je ubacio Gyurcso na drugu, Said je malo zakasnio. Dobra je to bila prilika za Bijele.

29' Gyurcso je dobio žuti zbog simulacije. Pao je igrač Hajduka u kaznenom prostoru nakon duela sa Stojanovićem, ali Zebec je tu nije vidio ništa sporno. Međutim, kontakta je bilo pa je pitanje je intenzitet bio dovoljan za kazneni udarac. Dojam je da je Zebec pogriješio. Navijači su burno reagirali na ovu odluku: 'HNS pe*eri, nogomet ste sj*bali', moglo se odmah čuti. Beusan je na poluvremenu rekao da je bio čisti penal. VIDEO

26' Kombinirali su Hamza i Fomitschow, pokušao je Hajdukov lijevi bek pucati s 12 metara iskosa, ali lopta mu je prešla preko noge.

22' Modri dominiraju, Splićani čekaju priliku iz kontranapada. Caktaš je savršeno gurnuo za Saida, no označeno je zaleđe. Prema ponovljenoj snimci izgleda da je bio u ravnini s braničem Modrih. To je potvrdio i Beusan u analizi suđenja.

19' Ademi je tukao lijevom nogom s oko deset metara, stipica je opet odlično obranio.

18' Hamza Barry je dobio žuti karton.

14' Stipica je spasio Bijele. Olmo je proigrao za Soudanija nakon što ga je pronašao Stojanović, tukao je snažno napadač Modrih sa sedam-osam metara, ali vratar Hajduka je briljantno reagirao.

11' Soudani je tukao atraktivno iz voleja, ali je pogodio Fomitschowa ispred sebe.

10' Hajrović je ubacio iz kornera, previsoko je bilo za Ademija, Stipica je riješio opasnost boksanje.

8' Još uvijek traje odmjeravanje snaga. Nema većih prilika.

5' Tukao je Nižić s 15 metara nakon slobodnog udarca Caktaša, ali je udarac blokiran.

3' Soudani je tukao iz daljine, ali bezopasno za Stipicu.

1' Počela je utakmica.

18:00 - U trenutku kad je Šuker izašao na travnjak došlo je do negodovanje, a Hajdukovi navijači su skandirali 'Cigane, cigane'.

17:59 - Sastavi su stigli. Letica ipak neće zaigrati, Bjelica je pak Livakovića ostavio na klupi, a od prve minute kreće Zagorac. Doduše, branio je on u Kupu ove sezone, ali s obzirom da je riječ o finalu ovo je možda pomalo neočekivan potez. Također, Benković i Ćorić su na klupi.

17:57 -Pravdu u finalu Kupa dijelit će Mario Zebec, sudac iz Cestice. Pomagat će mu Borut Križarić iz Čakovca i Dalibor Conjar iz Osijeka. Četvrti sudac je Goran Pataki iz Đakova, a dopunski suci su Igor Križarić (Čakovec) iz Čakovca i Dario Bel iz Osijeka. Delegat susreta je Zoran Pandža iz Vinkovaca, dok je kontrolor suđenja Branko Stipković iz Karlovca.

17:52 - Stigao je sastav Hajduka. Još se čeka onaj Dinama.

17:36 - Dok se čekaju sastavi pogledajte kakva je atmosfera u Vinkovcima.