DINAMO - GORICA 3:1: / Modri slavili na kišnom i praznom Maksimiru

Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Gorice

15.5.2019.
19:51
PIXSELL

Prvak Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Gorice, koja je ovim porazom sve dalje od plasmana u Europsku ligu. U 34. kolu HNL-a nogometaši hrvatskog prvaka Dinama su u srijedu navečer, po kišnom i hladnom vremenu na praznom Maksimiru, pred tek negdje oko 300-tinjak gledatelja, pobijedili Goricu 3-1. Među pokislim i promrzlim navijačima u svibnju mjesecu, našlo se i 20-ak navijača Gorice koji su s južne tribine glasno navijali cijelu utakmicu za igrače Sergeja Jakirovića.

15.05.2019., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, GNK Dinamo - HNK Gorica. Emir Dilaver Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

OSIJEK PREOKRETOM DO VRLO VAŽNIH BODOVA: /

Osječani i Bijeli u neizvjesnoj borbi za Europu

Inače, Modri su poveli u 17. minuti pogotkom Nikole More, dok je Dani Olmo u 21. povisio na 2-0. U 25. Ndyae smanjuje na 2-1. U 66. minuti igrač Gorice Suk je igrao rukom u svom šesnaestercu, a penal Bruna Petkovića brani vratar Kahlina,a četiri minute kasnije napadač Dinama je u idealnoj poziciji, ali Kahlina mu opet brani udarac. U 71. minti Dinamo ipak vodi s 3-1 kada je Marin Leovac nakon kornera volejem s 16 metara pogodio lijevi kut vrata.

Gorica je ostala peta s 53 boda, tri manje od Osijeka i šest od Hajduka, a dokraja su još dva kola.