DINAMO EKSPRESNO SLOMIO ISTRU NA MAKSIMIRU: / Dilaver zabio već u 2. minuti, Majer ubio svu nadu gostiju

8.3.2020.
17:04
Jurica Galoic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama laganom su pobjedom na svom Maksimiru nastavili gaziti prema naslovu prvaka Hrvatske.

Rezultatom 2:0 svladali su gostujući Istru koja je na Maksimiru mogla i puno gore proći. Kao i protiv Rijeke, Modri su poveli na samom startu utakmice. Kadzior je ubacio iz kornera, a u kaznenom prostoru najbolje se snašao Emil Dilaver koji već u 2. minuti dovodi domaćine u vodstvo.

Dinamo je nastavio nizati prilike, a posebno je upečatljiv bio gromovit udarac Nikole More u 35. minuti. Tomislav Duka ni sam ne zna kako je ukrotio bombu mladićća koji raste iz dana u dan i pokazuje se kao igrač na kojeg Dinamo u budučnosti mora ozbiljno računati.

RIJEČKA RAPSODIJA U JADRANSKOM DERBIJU: /

Čolak i Gorgon razbili Hajduk, Posavec spasio goste od katastrofe

Majer za pobjedu

U drugom dijelu se mešu strijelce upisao i Lovro Majer. Petković he u 70. minuti mislio da je izgubio loptu nakon neuspjele solaže, ali ona se samo odbila do Majera koji ju je pospremio u mrežu za kraj maksimirske priče.

Istra nije ni mogla računati na bodove u Zagrebu pa je ostala na osmom mjestu, samo dva boda iznad opasne zone, dok je Dinamo na proljetnih +20, bar dok ne završi Jadranski derbi.