DERBI SJEVERNOG LONDONA: / Remiju Arsenala i Tottenhama najviše se raduje Chelsea

Izjednačenu i uzbudljivu utakmicu odigrali su Arsenal i Tottenham te u konačnici i podijelili bodove u gradskom derbiju igranom u nedjelju. Susret na Emiratesu završio je 1-1.

6.11.2016.
15:27

Domaćin je prvi poveo nakon ubacivanja Mesuta Özila kojeg je glavom u svoju mrežu skrenuo Kevin Wimmer u posljednjim minutama prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Harry Kane precizno izvedenim udarcem s bijele točke. Zaslužio ga je nakon kontakta s Laurentom KoscielnyjemMoussa Dembele.

Po prvi puto otkad je na klupi Arsenala Arsene Wenger, a zasjeo je na nju prije 20 godina, Tottenham je ostvario niz od pet utakmica u ogledima s njima bez poraza. Zasluge za to svakako ima Mauricio Pochettino, prvi menadžer Spursa koji na ovako sjajan način odoljeva naletima 'topnika' u sjevernolondonskim derbijima.

Zadržao je sjajan niz i francuski strateg koji je u 24 vođenja momčadi protiv Tottenhama poraz morao priznati samo jednom.

Ovaj rezultat najbolja je moguća vijest za nogometaše Chelseaja koji su subotnjom 5-0 pobjedom protiv Evrtona preuzeli vrh ljestvice od Manchester Cityja, a sad ga i zadržali. Ostat će vodeća momčad Premier lige ukoliko Liverpool ne pobijedi Watford.

OVAKO RASTURA CHELSEA: /

Briljantna akcija kod Hazardovog gola ostavlja bez daha

Vodeći Chelsea sakupio je 25 bodova, jednog više od drugoplasiranog Manchester Cityja i Arsenala na trećem mjestu. Slijedi Liverpool s 23 i utakmicom manje, a potom i Tottenham s 21 osvojenim bodom.