VJEČNI HRVATSKI DERBI BEZ GOLOVA! / Dvije stative i nevjerojatna serija promašaja Dinamova kapetana

U 319. hrvatskom derbiju, koji je igran u sklopu 11. kola domaće lige, nogometaši Dinama i Hajduka su na Maksimiru odigrali neodlučeno 0-0. USKORO OPŠIRNIJE...

2.10.2016.
15:00
Goran Stanzl/PIXSELL

DINAMO - HAJDUK 0-0

HAJDUK: Kalinić, Ismajli, Nižić, Ćosić, Memolla, Savvas, Jefferson, Kožulj, Vlašić, Said, Ohandza

DINAMO: Livaković, Stojanović, Sigali, Benković, Pivarić, Jonas, Antolić, Fernandes, Machado, Soudani, Hodžić

Očekivalo se da bi maksimirski stadion nakon dugo vremena mogao biti ispunjen u derbiju, ali kiša koja je cijeli dan padala u Zagrebu i prohladno vrijeme pokvarili su ugođaj. Na tribinama se okupilo 11.000 gledatelja, a ozračje je malo popravila pjesma najvjernijih navijača obje momčadi.

Ovaj će se derbi pamtiti i kao premijera na klupi novog Dinamovog trenera Ivajla Peteva. Bugarin je u novu avanturu krenuo premještanjem mladog vratara Šempera na klupu i uvođenjem Livakovića između vratnica. Hajdukov strateg Marijan Pušnik je, pak, krenuo s dvojicom napadača, Saidom i Ohandzom, ali nije se to vidjelo u prvom poluvremenu.

DRUGI PUT U POVIJESTI DERBI VODE STRANI TRENERI: /

Sjećate li se tko su bila prva dvojica?

Raspoloženi Kalinić

Dinamo je bio daleko bolja momčad u tom dijelu igre, a glavna uloga je u cijelosti pripala njegovu kapetanu Domagoju Antoliću. Vjerojatno nikad u karijeri u ozbiljnoj utakmici Antolić nije imao toliko prilika kao u prvih 45 minuta maksimirskog derbija.

Krenuo je već u prvoj minuti. Pivarić je prošao po lijevom boku i ubacio u sredinu, a kapetan Modrih s desetak metara udaljenosti poslao loptu pored gola. U 13. minuti Stojanović se probio i ubacio s desne strane, opet je Antolić bio na desetak metara, ali loše je zahvatio loptu i poslao je preko gola.

U 30. minuti Machado je lijepo proigrao Antolića, ovaj je pucao malo iskosa s 13, 14 metara, ali Kalinić je obranio. Pet minuta kasnije Antolić je imao dvije velike šanse u istoj akciji. Opet ga je proigrao Machado, a kapetan je s 13 metara pogodio gredu. U nastavku akcije lopta je opet došla do njega, ali ju je poslao pored gola.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Dinamo je imao još jednu veliku priliku: Soudani je nabacio, Fernandes pucao glavom, a Kalinić sjajno obranio.

Remijem najsretnija - Rijeka

Hajduk je malo živnuo na početku drugog poluvremena. Kožulj je najprije zaprijetio s dva udarca iz velike daljine, a potom je u 55. minuti najveću dotadašnju priliku za goste imao Barry koji je na poluvremenu ušao u igru. Barry se oslobodio čuvara Stojanovića i odlično pucao iz okreta s desetak metara, ali Livaković je uspio obraniti. Dvije minute prije toga Dinamo je drugi put pogodio okvir gola: Fernandes je pucao glavom nakon kornera, lopta je završila u vratnici.

U 69. minuti Antolić se još jednom našao u prilici. Pucao je s 15 metara, ali otišla je lopta iznad grede. Devet minuta kasnije gosti su mogli šokirati Zagrepčane: Jefferson je izbio sam na 11 metara, imao je čistu situaciju, ali je poslao loptu pored vratnice. Dinamo je, pak, u posljednjoj sekundi mogao do pobjede, Antolić je ubacio s desne strane, Henriquez pucao iz neposredne blizine, a Kalinić obranio nogom i sačuvao Splićanima bod.

Ovakvim je raspletom najsretnija Rijeka koja se odlijepila na vrhu. Kekova momčad ima 29 bodova, pet više od Osijeka i šest od Dinama. Hajduk na četvrtom mjestu ima 21 bod.

UŽIVO:

90+3' - Velika prilika za Dinamo. Antolić je ubacio s desne strane, Henriquez pucao iz neposredne blizine, Kalinić obranio nogom.

90' - Igrat će se još tri minute nadoknade.

85' - Dvaput je pokušao Soudani s ruba šesnaesterca: prvi je put njegov udarac blokiran, a novi je udarac bio lak posao za Kalinića.

83' - Nakon slobodnog udarca Juranović je pucao glavom, ali Livaković je opet bio siguran.

79' - Posljednja izmjena u Dinamu: umjesto Hodžića ušao je Henriquez.

78'- Velika prilika za Hajduk! Jefferson je ostao sam na 11 metara, imao je čistu priliku, ali je lopta otišla pored vratnice.

76' - Počela je bakljada na sjevernoj tribini. Gusti dim je okružio Livakovića.

75' - Izmjena kod Dinama: Knežević je ušao umjesto Machada.

71' - Posljednja zamjena kod gostiju: izašao je Vlašić, a ušao Tudor.

69' - Antolić se još jednom našao u prilici. Pucao je s 15 metara, ali otišla je lopta iznad grede.

64' - Antolić je nabacio s desne strane, Memolla je zakačio loptu i umalo napravio štetu svojoj momčadi. Kalinić je ipak uspio izbaciti loptu u korner.

60 - I Soudani je dobio žuti karton, napravio je grubi prekršaj na Jeffersonu.

58' - Ćosić je dobio žuti karton zbog prekršaja na Hodžiću.

58' - Izmjena u Dinamu: ušao je Šitum a, izvan terena je Fernandes.

55' - Velika prilika za Hajduk! Barry se oslodbodio čuvara Stojanovića i odlično pucao iz okreta, ali Livaković je uspio obraniti.

54' - Raspoloženi Kožulj je ušao u kazneni prostor i uputio udarac, ali uhvatio je loptu Dinamov golman.

53' - VRATNICA DINAMA! Fernandes je pucao glavom nakon kornera, lopta je završila u vratnici.

51' - Antolić je dodao loptu Soudaniju, ali njegov je udarac blokiran.

50' - Službena statistika kaže da je na utakmici 11.050 gledatelja.

49' - I Kožulj je sada pokušao iz velike udaljenosti, ali hvata, i to bez teškoća, Livaković.

47' - Vlašić je pokušao s više od 25 metara, ali lak je to bio posao za Livakovića.

46' - Hajduk je napravio dvije izmjene: umjesto Ismajlija i Ohandze ušli su Juranović i Barry.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+1' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 0-0.

45+1' - Velika prilika za Dinamo! Soudani je nabacio, Fernandes pucao glavom, a Kalinić sjajno obranio.

45' - Said je dobio žuti karton zbog prigovora.

44' - Machado je pucao glavom, ali opet je lopta otišla pored gola.

42' - Kožulj je pokušao iz slobodnog udarca s 30 metara, ali lako je uhvatio loptu Livaković.

37' - Soudani je pucao iskosa s desne strane, ali nije to bio dobar udarac i Kalinić je lako uhvatio loptu.

35' - GREDA DINAMA! Opet je Machado proigrao Antolića, a kapetan Dinama s 13 metara pogodio gredu. U nastavku akcije lopta je opet došla do njega, ali ju je poslao pored gola.

30' - Još jedna velika prilika za Dinamo. Machado je lijepo proigrao Antolića, ovaj je pucao malo iskosa s 13, 14 metara, ali Kalinić je obranio.

30' - Memolla je nabacio s lijevog boka, ali sigurno je to uhvatio Livaković.

29' - Žuti karton i za Benkovića zbog povlačenja Ohandze.

26' - Antolić je još jednom pokušao pucati s 14, 15 metara, ali je sada blokiran.

25' - Žuti karton je dobio Pivarić nakon oštrog starta na Saidu.

23' - Zapaljene su i dvije baklje na sjevernoj tribini.

20' - Hajdukovci traže jedanaesterac nakon duela Stojanovića i Memolle. Bebek je pustio igru.

15' - Hodžić je pokušao glavom nakon nabacivanja Machada, opet je lopta završila preko gola.

13' - Nova velika prilika za Dinamo. Stojanović se probio i ubacio s desne strane, opet je Antolić bio na desetak metara, ali loše je zahvatio loptu i poslao je preko gola.

9' - Fernandes je izašao izvan terena da mu se ukaže pomoć. Pitanje je hoće li moći nastaviti.

8' - Kožulj je dobio žuti karton zbog starta đonom na Fernandesa.

5' - Vrlo čvrsto se igra na početku. Najprije je nakon prekršaja domaćih ukazivana pomoć Ismajliju, a sada i Ohandzi.

1' - Velika prilika na samom početku. Pivarić se probio po lijevom boku i ubacio u sredinu, a Antolić s desetak metara udaljenosti poslao loptu pored gola.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Ovo je 319. po redu hrvatski derbi. Modri imaju 133 pobjede, Bijeli 102, dok su 83 dvoboja završila neodlučeno.

0' - Prema sadašnjim procjenama, na stadionu je oko 7000 gledatelja.

0' - Nakon nekoliko lošijih nastupa mladi Dinamov golman Adrian Šemper je završio na klupi, a priliku je Petev dao Livakoviću.

0' - Pušnik je odlučio napasti Dinamo s dvojicom napadača, Saidom i Ohandzom, dok je Petev malo iznenadio, postavivši u špicu Hodžića.

0' - Petnaestak je minuta do početka derbija. Kiša i hladno vrijeme su, nažalost, učinili svoje, pa su tribine mnogo slabije ispunjene od očekivanja.