DEBI IZ NOĆNE MORE: / Poklepović s igračem više ni do boda!

U derbiju 22. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Lokomotive su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedili Hajduk s 2:1.

21.2.2015.
12:42

LOKOMOTIVA: Sluga - Bartolec, Mrčela, Prenga, Bručić - Leko, Andrijašević, Šovšić - Gržan, Kolar, Doležal

HAJDUK: Kalinić - Vršajević, Maloča, Milović, Pejić - Vuković, Caktaš - Gotal, Maloku, Vlašić - Maglica

STRIJELCI: 1:0 Andrijašević (7), 1:1 Maglica (27), 2:1 Gržan (52) Loše je tako počeo četvrti mandat Stanka Poklepovića na klupi Hajduka. Strijelci za Lokose bili su Franko Andrijašević i Šime Gržan, dok je za Bile zabio Anton Maglica.

Domaći su poveli već u sedmoj minuti utakmice. Nekadašnji igrač Hajduka ostao je usamljen nakon kornera i mirno je glavom zabio za vodstvo. Iz respekta prema bivšem klubu nije slavio pogodak. Hajdukovci su nakon toga zaigrali odlučnije, složili su nekoliko solidnih prilika, a njihov je trud nagrađen u 27. minuti kada je Maglica zabio glavom nakon nabacivanja Vlašića s lijevog krila.

Nastavili su Splićani i nakon toga pritiskati, ali do kraja poluvremena nisu uspjeli zabiti i drugi pogodak. U istom ritmu nisu, međutim, otvorili drugo poluvrijeme i u 52. minuti je Lokomotiva ponovno povela. Ubačaj Bručića vratar Kalinić je uspio odbiti u polje, ali natrčao je Gržan i iz blizine pospremio loptu u mrežu. Tražili su gosti igranje rukom, ali nije bilo pomoći.

Tri minute kasnije nova dvojbena situacija. Gotal je zabio za Hajduk, ali dosuđeno je sumnjivo zaleđe, što je izazvalo veliko negodovanje gostiju. U 67. minuti voda je ipak krenula na mlin Hajduka - zbog drugog žutog kartona je isključen Mrčela. Ostalo je još dosta vremena do kraja za preokret, ali Poklepovićevi nogometaši to nisu znali iskoristiti. U nekoliko je dobrih prilika ponovno bio Gotal, u sudačkoj nadoknadi je poništen gol i Vlašiću, ali rezultat se nije mijenjao.

Hajduku je to drugi ligaški poraz zaredom, nakon ovotjednog posrtaja u Rijeci (0:3), pa Splićani sada gledaju u leđa Lokomotivi koja je, pak, ostvarila dvije uzastopne pobjede. U idućem kolu Hajduk dočekuje Zadar, dok Ivkovićeva momčad gostuje kod Istre 1961.

U drugom subtnjem dvoboju Zagreb je kao gost nadigrao posljednjeplasirani Zadar s 1:0 (1:0).

Bodove Zagrebu na stadionu Stanovi donio je Boban u osmoj minuti. S nova tri boda Zagreb se učvrstio na petom mjestu s 30 bodova, dok je Zadar ostao na 16 bodova, dva više imaju Istra 1961 i Osijek. 1. Dinamo 21 17 4 0 52-12 55 2. Rijeka 21 14 4 3 46-17 46 3. Lokomotiva 22 10 4 8 45-38 34 4. Hajduk (-3) 22 10 5 7 42-34 32 5. Zagreb 22 8 6 8 27-33 30 6. Slaven Belupo 22 6 5 11 21-33 23 7. Split 21 4 10 7 24-28 22 8. Istra 1961 22 3 9 10 22-36 18 9. Osijek 21 5 3 13 23-37 18 10. Zadar 22 4 4 14 21-55 16