HRVATSKA POTOPLJENA U ŠVEDSKOJ: / Mini Vatreni ostali i bez dodatnih kvalifikacija za Euro

Hrvatska U21 nogometna reprezentacija u švedskom je Trelleborgu poražena od domaćina s 2-4 u posljednjoj utakmici kvalifikacijske skupine za Euro 2017 u Poljskoj.

10.10.2016.
19:30
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

ŠVEDSKA – HRVATSKA 4-2

ŠVEDSKA: Erlandsson, Wahlqvist, Une Larsoon, Dagerstal, Konate, Tibbling, Hallberg, Olsson, Tanković, Strandberg, Cibicki

HRVATSKA: Livaković, Mikanović, A. Milić, Benković, Elez, Radošević, Vlašić, Pašalić (C), Halilović, J. Mišić, Perica

STRIJELCI: 0-1 Perica (23), 1-1 Wahlqvist (26 - 11m), 2-1 Olsson (53), 3-1 Hallberg (58), 4-1 Strandberg (64), 4-2 Benković (67)

Hrvatskoj je u Trelleborgu trebala pobjeda kako bi preskočila Švedsku na vrhu ljestvice i izborila izravan plasman na Europsko prvenstvo. No, to se nije dogodilo, a kako je istovremeno Španjolska pred svojim navijačima pobijedila Estoniju s 5-0, Gračanovi su nogometaši skliznuli na treće mjesto u skupini 6 i time ostali i bez dodatnih kvalifikacija.

Naša je reprezentacije bolje otvorila utakmicu. U 13. minuti Benković je pogodio vratnicu, a deset minuta kasnije su mladi Vatreni došli i do vodstva. Pašalić je primio loptu na rubu šesnaesterca, domaći igrač ju je odnio, ali lopta se potom sretno odbila do Perice koji je s 15-ak metara zabio za 0-1.

Brzo ispušteno vodstvo

Sreća hrvatskih nogometaša ipak nije dugo trajala. Svega tri minute kasnije Elez je srušio Konatea u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku, a Wahlqvist bio precizan za izjednačenje.

Odmah na početku drugog poluvremena aktualni prvaci Šveđani su napravili veliki pritisak. U 48. minuti Cibicki je pogodio vratnicu, a pet minuta poslije povukli su domaći kontranapad u čijem je finišu Olsson pucao s ruba šesnaesterca i matirao Livakovića. U 58. minuti Konate je ubacio s lijeve strane, Cibicki produžio do Hallberga, a ovaj iz blizine smjestio loptu u mrežu. u 64. minuti novi šok za Hrvatsku: Cibicki je sada asistirao Strandbergu koji je pogodio s vrha peterca i praktički zaključio priču.

Brojni izostanci

Istina, tri minute kasnije je naša reprezentacija smanjila nakon što je Halilović nabacio iz kornera, a Benković sve nadskočio i glavom smjestio loptu u mrežu. No, bilo je to sve od Hrvatske, a malo je koristi bilo i od crvenog kartona koji je u 88. minuti dobio Asoro.

Dodajmo za kraj, ipak, da je izbornik Gračan uoči ove utakmice bio u vrlo teškoj situaciji. U seniorskoj su reprezentaciji bili Mateo Kovačić, Tin Jedvaj i Marko Rog, zbog ozljeda su ogled u Švedskoj propustili i Domagoj Pavičić, Ivan Fiolić, Ante Ćorić i Josip Posavec, a zbog suspenzije Duje Ćaleta-Car.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE. ŠVEDSKA JE POBIJEDILA S 4-2.

90' - Španjolska je pobijedila Estoniju s 5-0 i osigurala drugo mjesto u skupini.

88' - CRVENI KARTON ZA ŠVEDSKU. Asoro je isključen zbog drugog žutog kartona.

83' - Asoro je imao veliki priliku, ali je iz izgledne situacije promašio vrata.

74' - Benković je još jednom pokušao, ali Erlandsson je ovaj put bio siguran.

67' - Halilović je nabacio iz kornera, a Benković sve nadskočio i glavom smjestio loptu u mrežu.

67' - GOOOOOL! HRVATSKA JE SMANJILA NA 2-4.

64' - Šveđani se sada već poigravaju s Gračanovom momčadi. Cibicki je sada asistirao Strandbergu koji je pogodio s vrha peterca.

64' - GOOOOOOL! ŠVEDSKA VODI S 4-1.

58' - Konate je ubacio s lijeve strane, Cibicki produžio do Hallberga, a ovaj iz blizine smjestio loptu u mrežu.

58' - GOOOOOL! ŠVEDSKA VODI S 3-1.

53' - Povukli su Šveđani kontranapad u čijem je finišu Olsson pucao s ruba šesnaesterca i matirao Livakovića.

53' - GOOOOOL! ŠVEDSKA VODI S 2-1.

52' - Nastavlja se pritisak Šveđana, Tibbling je sada poslao loptu pored gola.

50' - Taković je pucao iz daljine, a Livaković obranio.

48' - Velika prilika za Švedsku. Cibicki je izbio sam pred Livakovića i pogodio vratnicu.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME U ŠVEDSKOJ, REZULTAT JE 1-1.

44' - U Španjolskoj domaći vode protiv Estonije s 2-0, što znači da je Hrvatska u ovom trernutku na trećem mjestu u skupini i bez dodatnih kvalfikacija.

42' - Još jednom je glavom pucao Strandberg, ali lopta je srećom otišla pored gola.

40' - Lijepo je pucao Milić, ali Erlandsson je opet bio na mjestu.

38' - Strandberg je pokušao glavom, ali lopta je otišla pored vratnice.

37' - Hallberg je pucao iz slobodnog udarca, a lopta je od živog zida završila u korneru.

35' - Strandberg je pucao iskosa s desne strane. ali Livaković je izbio loptu u korner.

29' - Pokušao je sada Pašalić, ali je Erlandsson obranio.

26' - Elez je srušio Konatea u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku, a Wahlqvist bio precizan za izjednačenje.

26' - GOOOOOL! ŠVEDSKA JE IZJEDNAČILA NA 1-1.

23' - Perica se nakon odbijanja lopte našao na pravom mjestu i s 15-ak metara je smjestio u mrežu.

23' - GOOOOOOOL! HRVATSKA VODI 1-0.

14' - Nova šansa za Hrvatsku. Ovaj put je Elez pucao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

13' - Kakva prilika za Hrvatsku. Halilović je ubacio iz slobodnog udarca, Benković je bio najviši u skoku, ali je pogodio vratnicu.

7' - Pokušao je i Cibicki, ali Livaković je opet na mjestu.

6' - Tanković je pucao, ali Livaković je bio siguran.

1' - POČELA JE UTAKMICA. SRETNO, VATRENI!