'Čudo' na Kantridi! Andrej Kramarić ušao u povijest

U Hrvatskoj se dogodilo nogometno 'čudo', a ono se zove Andrej Kramarić. Naime, fantastični hrvatski reprezentativac je, u pobjedi Rijeke nad Lokomotivom 6:0, postigao čak pet pogodaka.

9.11.2014.
20:57

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac, Močinić, Jajalo, Kvržić, Moises, Sharbini, Kramarić

LOKOMOTIVA: Sluga, Prenga, Mrčela, Ćalušić, Musa, Leko, Pavičić, Rukavina, Šovšić, Bručić, Marić

Strijelci: 1-0 Kramarić (21), 2-0 Kramarić (22), 3-0 Kramarić (38), 4-0 Kramarić (50), 5-0 Kramarić (63), 6-0 Ivančić (84)

Andrej Kramarić utrpao je Lokomotivi pet komada! Da, dobro ste pročitali, pala je petarda u egzekuciji jednog igrača.

"Nakon što sam vidio Rijekino izdanje u drugom poluvremenu u Rotterdamu protiv Feyenoorda, možda je bolje i da ne dolazimo na Kantridu", kazao je trener Lokomotive Tomislav Ivković uoči sraza s Rijekom u 15. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva. I bio je u pravu. Rijeka je deklasirala filijalu Dinama s 6:0, i poslala zastrašujuću poruku Modrima, koji su ranije poslijepodne ponovno kiksali, ovoga puta u srazu sa Zagrebom (0:0).

Hrvatski reprezentativac je u prvom poluvremenu zabio tri gola (21, 22, 38) a potom u nastavku još dva (50, 63), i time još više skrenuo pozornost na sebe nogometne Europe koja se iz utakmice, u utakmicu sve više uvjerava u ogromne kapacitete, i veliku kvalitetu koju Kramarić ima. Golijadu Bijelih s Kantride zaključio je Josip Ivančić u 84. minuti. Kramarić je ove sezone zabio već 21 gol u 15 ligaških nastupa. Strašan podatak!

Premda je zabio pet pogodaka, Kramariću to nije bio rekord. U listopadu prošle godine zabio je čak osam golova u pobijedi Rijeke 11-0 protiv Zmaja iz Blata u šesnaestini finala hrvatskog kupa. Kramarić je na toj utakmici postigao rekord po broju postignutih pogodaka na utakmici hrvatskog prvenstva ili kupa. Do tada su po šest golova zabili Mario Dodig i Duje Čop. Međutim, ono što čini razliku, veliku razliku, je jačina utakmice. Lokomotiva je, trenutno, četvrta momčad domaćeg prvenstva, i prvoligašu zabiti pet golova, to je stvarno impresivno, pravo sportsko čudo!

Hrvatski prvak Dinamo je, nakon remija s Zagrebom, zadržao vodstvo na ljestvici sa 37 bodova, no Rijeka je smanjila zaostatak na samo četiri boda.

Rijeka - Lokomotiva 6-0 (Kramarić (21), 2-0 Kramarić (22), 3-0 Kramarić (38), 4-0 Kramarić (50), 5-0 Kramarić (63), 6-0 Ivančić (84)

Zagreb - Dinamo 0-0

Subota:

Istra 1961 - Zadar 1-1 (Radonjić 69/Buljat 86))

Hajduk - Osijek 2-1 (Caktaš 54-11m,Gotal 64/Glavaš 67)

Petak:

Slaven Belupo - Split 1-0 (Melnjak 56)

LJESTVICA:

1. Dinamo 15 11 4 0 35-9 37 2. Rijeka 15 10 3 2 38-12 33 3. Hajduk 15 7 5 3 32-19 26 4. Lokomotiva 15 6 2 7 28-32 20 5. Split 15 4 6 5 17-16 18 6. Zagreb 15 4 5 6 19-23 17 7. Istra 1961 15 3 5 6 15-21 15 8. Osijek 15 4 2 9 14-26 15 9. Slaven Belupo 15 3 4 8 9-24 13 10. Zadar 15 3 3 9 15-40 12