ČUDESNI CLAUDIO BRAVO ZAUSTAVIO PRVAKA EUROPE PORTUGAL: / Čile izborio finale u dramatičnoj utakmici

Čile je u finalu Kupa konfederacija! Po prvi puta u svojoj povijesti.

28.6.2017.
22:38
AFP, KIRILL KUDRYAVTSEV

Prvak Južne Amerike je u srijedu, u polufinalnoj utakmici spomenutog natjecanja koje se održava u Rusiji, boljim izvođenjem jedanaesteraca 3-0 pobijedio prvaka Europe Portugal, za koji je nastupao i Cristiano Ronaldo. Nakon prvih 120. minuta mreže su bile netaknute.

ŽALE SE NA FARSU OD UTAKMICE: ‘Talijani i Nijemci su napravili veliku nogometnu sramotu’

Raspoloženi vratari

Iako su obje momčadi tijekom utakmice imale nekoliko izglednih prilika za pogodak, mreže se nisu tresle ponajviše zahvaljujući raspoloženim vratarima. Nije to bila utakmica koja je obilovala prilikama, u prvom poluvremenu možemo izdvojiti tek po jednu na svakoj strani. Vargasu je udarac skinuo Rui Patriciju, dok je na drugoj strani Bravo zaustavio Andrea Silvu.

Veznjak Portugala zaprijetio je i na početku nastavka, no još jednom nije našao put do gola. U 58. minuti Patricio je još jednom spasio Portugal, opet nakon udarca Vargas. Sjajnu je priliku na početku produžetka u 95. minuti imao Alexis Sanchez, ali puca pokraj gola.

Nevjerojatna nesreća Čilea

Nevjerojatnu nesreću imao je Čile u 118. minuti kada je okvir gola prvo zaustavio projektil Vidala iz daljine, a onda i odbijanac Rodrigueza sa sedam, osam metara.

Nakon 120 minuta igre bilo je 0-0, a onda je na scenu stupio čudesni Claudio Bravo koji se promaknuo u junaka susreta jer je zaustavio Portugal. Dok su svi Čileanci zabijali s bijele točke, vratar Čilea je obranio čak tri šuta Portugalcima.

Najprije je skinuo penal hrvatskom krvniku iz Francuske Quaresmi, zatim je ukrotio šut Moutinha koji je pucao gotovo isto kao Quaresma, da bi za kraj impresivne večeri obranio i loš udarac Nanija.

U drugom polufinalu u četvrtak će u Sočiju igrati svjetski prvak Njemačka i prvak Sjeverne i Srednje Amerike Meksiko.

Finale će se igrati u nedjelju u Sankt Peterburgu.