CITY PRESKOČIO LIVERPOOL: / United na Old Traffordu odigrao susret s pet golova

U posljednjim trenucima susreta gosti su mogli i do pobjede, ali...

2.3.2019.
18:39

Manchester City je u subotu u 29. kolu u gostima dobio Bournemouth sa 1-0, te je privremeno izbio na prvo mjesto Premier lige, ima dva boda više od Liverpoola, koji u nedjelju u Merseyside derbiju gostuje kod Evertona. Pobjednički pogodak postigao je Riyad Mahrez u 55. minuti.

REMI U LONDONSKOM DERBIJU DOKAZAO DA JE VRIJEME ZA VAR: /

Nakon utakmice priča se samo o sucima

Tottenham i Arsenal odigrali 1-1

U velikom londonskom derbiju Tottenham i Arsenal su odigrali 1-1. Poveli su gosti u 16. minuti preko Aarona Ramseya, a izjednačio je Harry Kane iz jedanaesterca u 74. minuti. Bio je to njegov deveti gol u derbiju sjevernog Londona čime je preskočio Emmanuela Adebayora koji je u susretima između Tottenhama i Arsenala zabio osam golova.

Arsenal - Tottenham

U posljednjim trenucima susreta gosti su mogli i do pobjede, ali je Hugo Lloris obranio jedanaesterac Pierreu-Emericku Aubameyangu. Bio je to prvi remi Tottenhama ove sezone nakon što je do ove utakmice upisao 20 pobjeda i osam poraza.

Burnley upisao drugi poraz u pet dana

Burnley, koji je nakon Božića nanizao pet pobjeda i tri remija, upisao je drugi poraz u pet dana, kod kuće je izgubio od Crystal Palacea sa 1-3.

United bolji od Southamptona

Paul Pogba u sudačkoj nadoknadi (90+4) nije iskoristio penal, ali to nije koštalo Manchester United, koji je na Old Traffordu protiv Southamptona slavio sa 3-2. Ponovno je dvostruki strijelac za United bio je Romelu Lukaku (59, 89), kao i prije četiri dana protiv Crystal Palacea. Time je nastavljen uspješan niz u Premier ligi pod trenerskom palicom Solskjaera (10 pobjeda i 2 remija).

Bournemouth's Polish goalkeeper Artur Boruc dives as he watches a shot from Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero hit the bar during the English Premier League football match between Bournemouth and Manchester City at the Vitality Stadium in Bournemouth, southern England on March 2, 2019. (Photo by Glyn KIRK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 29. kola Premier lige West Ham je na domaćem terenu protiv Newcastlea slavio sa 2-0, a strijelci su bili Declan Rice (7) i Mark Noble (42-pen). U nedjelju se sastaju Watford - Leicester, Fulham - Chelsea, te Everton - Liverpool.

REZULTATI: Tottenham 1 Kane (74-pen) Arsenal 1 Ramsey (16) - - - Wolverhampton 2 Jota (15), Jimenez (18) Cardiff City 0 - - - Manchester United 3 Pereira (53), Lukaku (59, 89) Southampton 2 Valery (26), Ward-Prowse (75) - - - Burnley 1 Barnes (90) Crystal Palace 3 Bardsley (15-ag), Batshuayi (48), Zaha (76) - - - Brighton 1 Andone (79) Huddersfield 0 - - - Bournemouth 0 Manchester City 1 Mahrez (55)