BORUSSIA DORTMUND DO POBJEDE NA KRILIMA 17-GODIŠNJAKA I 20-GODIŠNJAKA: / Igrali se klinci na Westfalenu

Borussia Dortmund svladala Borussiju Mönchengladbach

19.9.2020.
21:19

Na startu Bundeslige Borussia Dortmund je na svom terenu u subotu svladala Borussiju Mönchengladbach s 3:0, a za uvjerljivu pobjedu zaslužni su mladi nogometaši, dva 17-godišnjaka i dva već afirmirana 20-godišnjaka.

[VIDEO] FANTASTIČNA KRAMINA UTAKMICA: /

Nezaustavljivi Vatreni hattrickom bacio u očaj čitav Köln; Nestvaran početak nove sezone

Reyna zabio za 1:0 društva iz Dortmunda

Domaćini su poveli u 35. minuti pogotkom 17-godišnjeg Amerikanca Giovannija Reyne, kojem je asistirao još jedan 17-godišnjak, Jude Bellingham, koji je ovog ljeta stigao iz Birminghama.

Reyna je izborio penal kojeg je u 54. minuti realizirao 20-godišnji Norvežanin Erling Haland. Za konačnih 3:0 ponovno je zabio Erling Haland (77) nakon dodavanja 20-godišnjeg Jadona Sancha.

Gosti ostvarili 4 pobjede

Gosti su ostvarili ukupno četiri pobjede, a među njima je, uz Kramarićev Hoffenhaim, bio i Freiburg, koji je dobio Stuttgart sa 3:2. Hrvatski branič Borna Sosa ostao je na klupi za pričuve Stuttgarta.

Dan ranije minhenski Bayern je "zgazio" Schalke sa 8:0.

REZULTATI: Eintracht Frankfurt - Arminia 1-1 (Silva 62/ Soukou 51) Union Berlin - Augsburg 1-3 (Bulter 75/ Vargas 40, Gregoritsch 82, Hahn 89) Koeln - Hoffenheim 2-3 (Andersson 22, Drexler 86/ Kramarić 3, 45+3pen, 90+2) Werder - Hertha 1-4 (Selke 69/ Pekarik 42, Lukebakio 45+2, Cunha 62, Córdoba 90) Stuttgart - Freiburg 2-3 (Kalajdžić 71, Wamangituka 81/ Petersen 8, Sallai 26, Grifo 47) Bor. Dortmund - Bor. Mönchengladbach 3-0 (Reyna 35, Haland 54-pen, Haland 7