BORBA ZA RABUZINOVO SUNCE: / Jedan prvoligaš rutinski, drugi tek nakon penala

Nakon Dinama, plasman u četvrtfinale Hrvatskog kupa izborili su i nogometaši Slaven Belupa i Intera.

27.10.2015.
20:20
Goran Stanzl/PIXSELL

Slaven Belupo je na Šubićevcu pred 700 gledatelja pobijedio Šibenik s 2:0, dok je Inter u Zaprešiću pred 500-tinjak gledatelja boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Cibaliju s 4:3. Momčad iz Koprivnice je do pobjede protiv vodeće momčadi druge lige stigla golovima Petra Brleka (55) i Sandija Križmana (74). Šibenik je bio bolji u prvom poluvremenu, no nije realizirao svoju nadmoć. Gosti su poveli u 55. minuti sjajnim pogokom Brleka s 20-tak metara. Zanimljivo, bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola. U 74. minuti susret je i definitivno riješen nakon što je Križman iskoristio neodlučnost domaćih stopera. Momčad Željka Kopića u nastavku susreta rutinski je sačuvala prednost i izborila plasman u četvrtfinale.

Kup nakon pet godina na Šubićevcu

Bio je to prvi ogled u Kupu na Šubićevcu u posljednjih pet godina. Posljednja utakmica bilo je finale Kupa u sezoni 2010/11. kada je Hajduk ukupnim rezultatom 2:0 pobijedio Šibenik osvojivši Rabuzinovo sunce.