LUDNICA U ITALIJI: / Bologna šokirala San Siro, u Veroni odigrana prava ljepotica

U 18. kolu Serie A, nogometaši Bologne priredili su iznenađenje pobijedivši Milan na San Siru 1:0. Jedini gol na utakmici zabio je Giaccherini u 82.

6.1.2016.
18:04
AFP, VINCENZO PINTO

Milan je protiv Bologne htio uzeti bodove koji su im bitni za skok u TOP 5 na ljestvici talijanskog prvenstva. Međutim, izabranici Siniše Mihajlovića doživjeli su hladan tuš. Domaći nogometaši nisu iskoristili svoje šanse u ovom dvoboju.

Prvenstveno tu mislimo na priliku iz 26. minute, kad se Keisuke Honda zaletio u kazneni prostor da bi ispratio dodavanje i uputio niski udarac prema lijevoj stativi, ali Antonio Mirante je bio spreman. Uz tu šansu, Rossoneri su u prvom poluvremenu, točnije u 27. minuti, imali još jednu dobru priliku. Sjajnu, rekli bi smo. M'Baye Niang je bio prvi na odbijancu unutar kaznenog prostora i pucao prema golu, ali lopta je završila u golmanovim rukavicama umjesto posredini mreže. Odlično je to bio skinuo Mirante.

Milan se ispromašivao

U 40. minuti, nova prilika za Milan. Giacomo Bonaventura je primio niski pas u šesnaestercu, namjestio se na šut i opalio iz sve snage pod prečku. Na njegovu nesreću, Antonio Mirante je to sjajno obranio. U samoj sudačkoj nadoknadi u prvom dijelu, Milan je još jednom dignuo San Siro na noge. Carlos Bacca je dobro utrčao u šesnaesterac na centaršut i pucao, ali je golman to fantastično obranio.

Buđenje Bologne

Drugo poluvrijeme donijelo je buđenje Bologne. U 52. minuti, precizan pas je na rubu šesnaesterca primio Amadou Diawara koji je pokušao prevariti golmana Milana i opalio po golu. Na njegovu nesreću, lopta je prošla nekoliko centimetara pokraj lijeve stative. No, to je bila dobra šansa za Bolognu. U 55. minuti, nova propuštena prilika za Milan. M'Baye Niang je ostao nemarkiran na rubu šesnaesterca nakon centaršuta. Pucao je odmah pokraj lijeve stative ali nije ušlo.

Navijači Milana primili su se za glavu u 77. minuti, kad je Alessio Cerci driblao do šesnaesterca, ali je Mirante istrčao s gola i zaustavio ga. Samo minutu poslije, Milan zabija pogodak, ali sudac poništava gol domaćina zbog zaleđa.

Pogodak koji je šokirao Milan

U 82. minuti, Bologna je povela. Anthony Mounier je odigrao odličan centaršut, koji je pokupio Emanuele Giaccherini unutar šestnaesterca, gdje si je oslobodio malo mjesta i poslao loptu u mrežu. U 90. minuti, Bologna je mogla staviti točku na i u ovom dvoboju. Mattia Destro je bio prošao dva obrambena igrača, ušao u šesnaesterac i pucao otprilike s penala. Pucao je snažno, ali neprecizno.

Tako je Bologna došla do vrijednog skalpa protiv posrnulog talijanskog velikana, koji je ovim porazom pao na sedmo mjesto sa 28 bodova. Preskočio ga je Sassuolo Šime Vrsaljka koji je odigrao 2:2 s Frosinoneom. Vrsaljko je odradio svih 90 minuta za svoju momčad.

Juventus je bez Marija Mandžukića s 3:0 porazio Veronu. U 8. minuti zabio je Dybala, koji je u 45. asistirao Bonucciju, a Zaza je u 82. zaključio priču.

Novi kiks Rome

Roma je još jednom ove sezone kiksala protiv objektivno slabijeg protivnika. Vučice su na gostovanju kod Chieva imale veliku prednost, ali su je na kraju ispustile. Roma je povela golovima Umara i Florenzija do 37. minute, a Paloschi je smanjio na 1:2 na poluvremenu.

Zanimljivo, ali Florenzi je bio jedini Talijan u prvih 11 Rome, točnije do ulaska Di Livija. U drugom dijelu Dainelli je donio Chievu 2:2, no u 71. minuti Falque vraća Romi vodstvo. Heroj utakmice Simone Pepe ušao je u igru u 81. minuti, a četiri minute kasnije zabio za 3:3 i veliki bod Chieva. Trener Rome Rudy Garcia se tako nalazi u velikim problemima. Francuz je u posljednjih 9 utakmica ostvario samo jednu pobjedu i pitanje je dokle će ga trpiti čelnici Rome.

REZULTATI 18. KOLA:

Sassuolo - Frosinone 2:2 (Ajeti 22-ag, Falcinelli 74 / Dionisi 16, Ajeti 45)

Chievo - Roma 3:3 (Paloschi 44, Dainelli 58, Pepe 85 / Umar 7, Florenzi 37, Falque 71)

Palermo - Fiorentina 1:3 (Gilardino 77 / Iličić 13,42, Blaszczykowski 90+3)

Milan - Bologna 0:1 (Giaccherini 82)

Lazio - Carpi 0:0

Juventus - Verona 3:0 (Dybala 8, Bonucci 45, Zaza 82)

Udinese - Atalanta 2:1 (Thereau 22, Perica 45+2 / D'Alessandro 75)