BITAN I KAD NE ZABIJE: / Kalinić asistirao u Fiorentininoj pobjedi

Nogometaši Fiorentine bit će nositelji u nokaut fazi Europske lige što su potvrdili 2-1 pobjedom na gostovanju u Azerbajdžanu gdje su svladali domaći Karabah.

8.12.2016.
19:19

Napadač talijanske momčadi i hrvatske nogometne reprezentacije nije se upisao među strijelce no njegova prisutnost osjetila se kod oba pogotka Fiorentine. Povela je najbolja momčad skupine J nakon što je Matias Vecino iskoristio Kalinićevo ostavljanje lopte i potegao s nekih 20-ak metara u 60. minuti da bi šesnaest minuta kasnije Federico Chiesa iskoristio ono što je hrvatski napadač 'zakuhao' ispred domaćeg gola.

Naime, Kalinićev udarac iz blizine obranio je Ibrahim Šehić no lopta se u visokom luku spustila ravno na glavu strijelca za konačnu pobjedu.

Inače, Kalinić je u igru ušao u 51. minuti utakmicu koju je Milan Badelj za Fiorentinu odradio u punoj minutaži. Susret je sudila hrvatska četvorka predvođena Ivanom Bebekom.

U drugoj utakmici skupine PAOK je bio bolji od Slovana 2-0, a asistenciju za drugi gol upisao je Marin Leovac.