BAYERN PROTUTNJAO PRAZNIM BERLINSKIM STADIONOM: / Lewandowski zabio svoj 40. gol, Perišiću mrvice

Točku na "i" stavio je Benjamin Pavard u 80. minuti. Na sjajan centaršut Kimmicha je skočio i pogodio glavom za pobjedu Bayerna i utvrđivanje prvog mjesta na ljestvici

17.5.2020.
20:18

Bayern je u drugoj i posljednjoj utakmici nedjeljnog programa Bundeslige rutinski odradio posao u gostima kod Union Berlina. Bavarci su suvereno slavili rezultatom 2:0, a pogotke su postigli Robert Lewandowski i Benjamin Pavard.

Mogao se i Thomas Müller upisati u strijelce, ali je njegov pogodak u 19. minuti poništen zbog zaleđa. Bayern je bio puno bolji na terenu i na odmor otišao s minimalnim vodstvom. U 40. minuti je Subotić pomeo Goretzku u šesnaestercu, a Lewandowski s bijele točke pogodio za vodstvo gostiju. Bio je to njegov 40. pogodak ove sezone.

Točku na "i" stavio je Benjamin Pavard u 80. minuti. Na sjajan centaršut Kimmicha je skočio i pogodio glavom za pobjedu Bayerna i utvrđivanje prvog mjesta na ljestvici. Ivan Perišić ušao je u igru u 85. minuti susreta. Bio je to njegov prvi nastup nakon loma gležnja 4. veljače.

PERIŠIĆEVA FOTOGRAFIJA S KLUPE KRUŽI INTERNETOM: /

'Ovako izgleda karantenski nogomet''

Remi Kölna i Mainza

U prvom nedjeljnom susretu Köln i Mainz su odigrali 2:2 nakon što je domaćin vodio 2:0. Köln je poveo već u 6. minuti golom Marca Utha iz kaznenog udarca, a na 2:0 je povisio Florian Kainz u 53. minuti. Smanjio je Taiwo Awoniyi u 61. minuti, a izjednačio je Pierre Malonga u 72. minuti nakon sjajnog prodora praktički s centra terena.

Bila je to prva domaća utakmica Kolna bez maskote jarca Hennesa nakon 12 godina. Stroga higijenska pravila koja su uspostavljena uoči povratka Bundeslige zabranila su maskote na stadionima širom zemlje. To je značilo da Kölnov jarac Hennes IX nema pravo prisustvovati RheinEnergieStadionu protiv Mainza.

Dodajmo kako je uoči utakmice dio navijača Kolna je prosvjedovao protiv igranja utakmica tijekom pandemije. Oblijepili su zgrade oko stadiona plakatima na kojima je pisalo "Naš novac je važniji od vašeg zdravlja " ili "Bundesliga po bilo kojoj cijeni".

U Njemačkoj je oko 170.000 ljudi oboljelo od koronavirusa, a više od 8.000 ljudi je izgubilo život zbog COVID-19.