BAYERN - HOFFENHAIM 4:3: / Luda utakmica odigrana na Allianz Areni; Kramarić igrao svih 90. minuta

5.2.2020.
22:55

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa nakon što su u dvoboju osmine finala na Allianz Areni pobijedili Hoffenheim sa 4:3.

NAVIJAČI KULTNOG KLUBA NA KOLJENIMA: /

Mole vlasnike da dovedu Kovača: 'Sjetite se što je napravio s Eintrachtom'

05.02.2020, Football DFB Pokal 2019/2020, , FC Bayern Muenchen - TSG Hoffenheim, in Allianz-Arena Muenchen. Robert Lewandowski (FC Bayern Muenchen) celebrates Football: Germany, DFB Cup, München - 05 Feb 2020, Image: 496658960, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Pixathlon / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ivan Perišić zbog ozljede nije nastupio za Bayern

Gosti su poveli u osmoj minuti autogolom Jeromea Boatenga, a samo četiri minute kasnije i gosti su ugurali loptu u vlastitu mrežu, a strijelac je bio Benjamin Hubner. U 20. minuti Bayern je okrenuo rezultat preko Thomas Mullera, da bi u 36. minuti Robert Lewandowski zabio za 3:1. Kada je poljski napadač postigao svoj drugi pogodak na utakmici u 80. minuti činilo se kako je priča gotova. No, gosti su golovima Munasa Daboura u 82. i 90+2 minuta smanjili na 4:3. Međutim, za više od toga nije bilo vremena.

Ivan Perišić zbog ozljede nije nastupio za Bayern, dok je Andrej Kramarić igrao cijeli susret za goste.

Andrej Kramarić igrao cijeli susret za Hoffenhaim

Bayer Leverkusen je izborio četvrtfinale pobjedom protiv drugoligaša Stuttgarta sa 2:1. "Apotekari" su poveli u 71. minuti nakon autogola vratara Fabiana Bredlowa. Kerem Demirbay je ubacio iz kornera, a Bredlow pokušao boksati loptu, no umjesto da je izbije, zabio ju je u vlastitu mrežu.

Korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 81. minuti pogotkom Lucasa Alarija. Silla Wamangituka je pet minuta prije kraja vratio nadu gostima, ali u preostalom vremenu Stuttgart nije uspio izboriti produžetak. Hrvatski nogometaš Borna Sosa nije nastupio za goste.

Među osam najboljih plasirao se i Union Berlin koji je na gostovanju pobijedio četvrtologaša Verl sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Robert Andrich u 85. minuti.

REZULTATI OSMINE FINALE

Bayern Munchen - Hoffenheim 4:3 Verl - Union Berlin 0:1 Bayer Leverkusen - Stuttgart 2:1

U utorak: Eintracht Frankfurt - RB Leipzig 3:1 Kaiserslautern - Fortuna Dusseldorf 2:5 Schalke 04 - Hertha 3:2 prod. (2:2) Werder Bremen - Borussia Dortmund 3:2