Već nakon 1. kola Primere Barcelona ima dva boda više od Reala.

20.8.2012.
9:08

Barcelona je sjajno otvorila utakmicu i već u 4. minuti zabila za vodstvo. Strijelac je bio Puyol. No, samo pet minuta poslije šok na Nou Campu, Castro je poravnao na 1:1.

No, da slavlje gostiju ne bi bilo dugog vijeka pobrinuo se najbolji nogometaš svijeta, Leo Messi zabivši u 11. minuti svoj prvi pogodak ove sezone. Samo pet minuta poslije Argentinac je svojim drugim pogotkom riješio pitanje pobjednika.

Nastavila je Barça i nakon toga nizati priliku za prilikom, no ipak, novi pogodak pao je tek u 41. minuti, a u strijelce se upisao Pedro. Konačnih 5:1 postavio je u 84. povratnik nakon teške ozljede, David Villa.

Bilo kako bilo, više od pobjede Barçe. Katalonskom klubu legao je remi Reala i Valencije, stoga nakon prvih 90 minuta novog izdanja Primere aktualni prvak već gleda u leđa momčadi Tita Vilanove.