BARCELONA SE SPASILA IZ PENALA U 90.: / Ivan Rakitić odigrao čitavu utakmicu protiv Leganesa

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva zahvaljujući teško izborenoj 2-1 (1-0) pobjedi protiv slabašnog Leganesa u nedjeljnom susretu 23. kola Primere.

19.2.2017.
22:47

Barcelona je povela već u 4. minuti pogotkom Messija na dodavanje Suareza, ali potom je i stala za što je bila kažnjena u 71. minuti kada je Unai Lopez poravnao na 1-1.

Gosti nisu uspjeli izdržati i prirediti senzaciju

Ipak, gosti nisu uspjeli izdržati i prirediti senzaciju, u 88. minuti Mantovani je prekršajem u svom 16-ercu zaustavio Neymara, a Messi je svojim drugim golom na utakmici iz kaznenog udarca u 90. minuti donio tri boda Barceloni.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

Barca na drugom mjestu

Barcelona sada ima 51 bod, jedan manje uz dvije utakmice više od vodećeg Reala iz Madrida, a dva više od treće Seville. Leganes je ostao 17. sa 18 bodova, dva više od Sportinga iz Gijona i Granade koji se nalaze u zoni ispadanja.

I u preostalim nedjeljnim dvobojima u Primeri Valencia i Celta su ostvarile domaće pobjede, Valencia je sa 2-0 svladala Athletic Bilbao, a Celta sa 3-0 Osasunu, dok je Villarreal kao gost nadigrao Real Sociedad sa 1-0.

REZULTATI 23. KOLA: Real S. - Villarreal 0-1 (Castillejo Azuaga 90+4) Valencia - Athletic 2-0 (Nani 13, Zaza 45) Celta - Osasuna 3-0 (Sisto 23, Jozabed 87, Iago Aspas 89) Barcelona - Leganes 2-1 (Messi 4, 90-11m / Unai Lopez 71) Igrano u subotu: Sporting - Atletico 1-4 (Alvarez 49 / Ferreira-Carrasco 46, Gameiro 80, 81, 85) Real M. - Espanyol 2-0 (Morata 33, Bale 84) Deportivo - Alaves 0-1 (Manu Garcia 68-11m) Sevilla - Eibar 2-0 (Sarabia 30, Vitolo 90+1) U petak: Granada - Betis 4-1 (Carcela 18, Ramos 28, 64, Pereira 33 / Petros 75) Ponedjeljak: Malaga - Las Palmas