ATLETICO MADRID POBIJEDIO REAL SOCIEDAD: / Simeoneova momčad sve je bliže naslovu prvaka

Dva kola prije kraja Atletico ima četiri boda prednosti pred Barcelonom, dok Real Madrid zaostaje za pet bodova, ali ima i utakmicu manje

13.5.2021.
0:02

Atletico Madrid napravio je još jedan korak prema osvajanju naslova nogometnog prvaka Španjolske pobjedom 2:1 protiv Real Sociedada izborenom u srijedu na stadionu Wanda Metropolitano u španjolskoj prijestolnici.

Vodeći pogodak za momčad Diega Simeonea postigao je belgijski napadač Yannick Carrasco u 16. minuti. Angel Correa je udvostručio prednost domaće momčadi u 28. minuti. Real Socidead je do kraja dvoboja uspio samo ublažiti poraz pogotkom Igora Zubeldije u 83. minuti.

Bježe Realu i Barceloni

Dva kola prije kraja Atletico ima četiri boda prednosti pred Barcelonom, dok Real Madrid zaostaje za pet bodova, ali ima i utakmicu manje. Unatoč večerašnjoj pobjedi (1:0) nad Valencijom, Sevilla je ispala iz utrke za trofej, jer se matematički može samo izjednačiti s Atleticom koji je bolji u međusobnim dvobojima.

Real Sociedad je peti s 56 bodova i u posljednja dva kola mora braniti poziciju koja vodi u Europsku ligu.