ATALANTA UKRALA BOD MILANU: / Bergamo svjedočio drami s dva crvena kartona

Nikola Kalinić odigrao cijeli susret

13.5.2018.
20:13

U susretu 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta i Milan su u izravnom dvoboju za plasman u Europsku ligu odigrali 1-1.

Bio je ovo veliki dvoboj Lombardije koji je završen uz dva gola, dva crvena, 11 žutih kartona i dramu u sudačkoj nadoknadi utakmice u Bergamu... svašta se događalo...

Rossoneri, za koje je hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić odigrao cijeli susret, poveli su u 60. minuti preko bivšeg igrača domaće momčadi Francka Kessiea. Kessie nije proslavio pogodak nego se gestom ispričao navijačima kluba u kojem je igrao sve do prošlog ljeta.

Prvo poluvrijeme utakmice pratilo je jako nevrijeme. U 64. minuti Rafael Toloi, obrambeni igrač, dobio je drugi žuti karton zbog igranja rukom. No umjesto da dotuku rivala momci Gennara Gattusa su se povukli, a u 75. su i oni ostali s desetoricom nakon neopreznog starta Riccarda Montoliva, koji je, pak, dobio izravni crveni karton.

Atalanta je nastavila hrabro igrati, napadački, ganjao je domaćin gol, bivši igrač Milana Bryan Cristante se ispromašivao, ali je trud nagrađen u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Josip Iličić je s desne strane ubacio loptu na drugu vratnicu, a tamo usamljeni Andrea Masiello iz blizine glavom svladao najboljeg mladog vratara svijeta Gianluigija Donnarummu i oteo pobjedu Milanu.

S tri boda Milan je trebao osigurati šesto mjesto i izravni plasman u grupnu fazu Europa lige, a sada ima svega bod više od Atalante (gostuje na kraju Cagliariju) i četiri od Fiorentine, koju dočekuje na San Siru u posljednjem kolu Serie A.

REZULTATI 37. KOLA: Subota: Benevento - Genoa 1-0 (Diabate 87) Inter - Sassuolo 1-2 (Rafinha 80 / Politano 25, Berardi 72) Nedjelja: Verona - Udinese 0-1 (Barak 20) Torino - SPAL 2-1 (Belotti 68, De Silvestri 87 / Grassi 22) Bologna - Chievo 1-2 (Verdi 12-11m / Giaccherini 48, Inglese 60) Fiorentina - Cagliari 0-1 (Pavoletti 37) Crotone - Lazio 2-2 (Simy 29, Ceccherini 61 / Lulić 17-11m, Milinković-Savić 84) Atalanta - Milan 1-1 (Masiello 90+2 / Kessie 60) Kasnije igraju: Roma - Juventus Sampdoria - Napoli