ARSENAL SRUŠIO PRVAKA U LONDONU: / Alexandre Lacazette junak utakmice; Dejan Lovren nije igrao

15.7.2020.
23:25

U derbiju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je u srijedu navečer na Emiratesu pobijedio Liverpool sa 2:1 nanijevši prvacima treći poraz ove sezone.

Redsi poveli, međutim...

Junak utakmice bio je francuski napadač Alexandre Lacazette koji je upisao pogodak i asistenciju u pobjedi "topnika".

CITY I TOTTENHAM OSTVARILI POBJEDE: /

Ubojiti Kane stigao do brojke od 201 pogotka u 350 nastupa

Novi engleski prvak je poveo u 20. minuti golom Sadia Manea na asistenciju Andrewa Robertsona. Bio je to njegov šesti pogodak protiv "topnika", a samo je Crystal Palaceu zabio više, čak devet.

Arsenal's Alexandre Lacazette scores his side's first goal of the game during the Premier League match at the Emirates Stadium, London.,Image: 543469192, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no

Međutim, u nastavku prvog dijela "Redsi" su domaćinu poklonili dva gola za preokret. U 32. minuti Virgil van Dijk je neoprezno vratio loptu Alissonu, pogrešku je spremno dočekao Alexandre Lacazette i mirno zabio za 1:1.

Alisson loše ispucao loptu

U 43. minuti pogriješio je i Alisson loše ispucavši loptu. Lacazette je primio loptu, te odmah uposlio Reissa Nelsona koji je pored bespomoćnog brazilskog vratara zabio za 2:1.

Zanimljivo, bila su to jedina dva udarca domaćih igrača u okvir suparničkog gola tijekom svih 90 minuta. Liverpool je imao 24 udarca, ali nije uspio izjednačiti upisavši treći poraz sezone. Dejan Lovren nije nastupio za goste.

REZULTATI: Arsenal - Liverpool 2-1 (Lacazette 32, Nelson 44 / Mane 20) Burnley - Wolverhampton 1-1 (Woods 90+6 -11m / Jimenez 76) Manchester City - Bournemouth 2-1 (Silva 6, Gabriel Jesus 39 / Brooks 88) Newcastle United - Tottenham 1-3 (Ritchie 56 / Son Heung-min 27, Kane 60, 90)

U utorak: Chelsea - Norwich City 1-0 (Giroud 45+3)

U četvrtak: Everton - Aston Villa Leicester City - Sheffield United Crystal Palace - Manchester United Southampton - Brighton and Hove Albion

U petak: West Ham - Watford