ARSENAL PONOVNO KIKSAO: / Leeds razvalio Newcastle u ludoj utakmici sa čak 7 golova

Topnici i dalje bez pobjede u prvenstvu

16.12.2020.
21:19

Nogometaši Arsenala produžili su niz bez pobjede na šest susreta nakon što su u dvoboju 13. kola kod kuće odigrali 1:1 protiv Southamptona.

NEVJEROJATNO KOGA JE WBA DOVEO UMJESTO BILIĆA: /

Zvijezdi Vatrenih skoro je uništio karijeru, bio i u centru velikog skandala

Stuart Dallas scores Leeds 3rd goal Leeds United v Newcastle, Premier League, Football, Elland Road, Leeds, UK - 16 Dec 2020,Image: 576560450, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no

Arsenal ostao s igračem manje

Ironični bi dodali kako je to ipak pomak nakon tri uzastopna poraza. Gosti su poveli u 18. minuti preko Thea Walcotta, a "Topnici" su izjednačili u 52. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyang kojem je to bio prvi ligaški pogodak na stadionu Emirates nakon 648 minuta posta.

Samo 10 minuta kasnije Arsenal je ostao s igračem manje nakon što je isključen Gabriel Magalhaes.

Everton je na gostovanju pobijedio Leicester City s 2:0 golovima Richarlisona (21) i Holgatea (72). "Lisice" su tako propustile priliku barem privremeno preuzeti vrh ljestvice.

Alioski u izabranom društvu

Leeds United je u sjajnom susretu pobijedio Newcastle United sa 5:2. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, no Leeds je uspio okrenuti rezultat.

Arsenal's Joe Willock and Southampton's Danny Ings (right) battle for the ball during the Premier League match at the Emirates Stadium, London.,Image: 576556401, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no

Za domaći sastav zabili su Bamford (35), Rodrigo (61), Dallas (77), Alioski (85) i Harrison (88), a za goste Hendrick (26), Clark (65). Alioski je postao prvi makedonski nogometaš koji je zabio pogodak u Premier ligi nakon Georgija Hristova 1998. u dresu Barnsleyja i to baš na Ellan Roadu u susretu protiv Leedsa.

Kasnije su na rasporedu još tri utakmice među kojima i derbi kola Liverpool - Tottenham.

REZULTATI: Arsenal - Southampton 1-1 (Aubameyang 52 / Walcott 18) Leeds United - Newcastle United 5-2 (Bamford 35, Rodrigo 61, Dallas 77, Alioski 85, Harrison 88 / Hendrick 26, Clark 65) Leicester City - Everton 0-2 (Richarlison 21, Holgate 72) Večeras: Fulham - Brighton & Hove Albion West Ham - Crystal Palace Liverpool - Tottenham

U utorak: Wolverhampton - Chelsea 2-1 (Podence 66, Neto 90+5 / Giroud 49) Manchester City - WBA 1-1 (Gundogan 30 / Dias 43-ag)

U četvrtak: Aston Villa - Burnley Sheffield United - Manchester United