ARSENAL BEZ TRI BODA: / Xhaka napravio neshvatljivu pogrešku koja ih je ostavila bez pobjede

6.3.2021.
16:58

U prvoj utakmici 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Burnley i Arsenal su igrali 1-1 (1-1).

Gosti su poveli u samom otvaranju susreta kada domaći udarac Popea nije uspio skrenuti u korner udarac Aubameyanga iz 6. minute, a domaći su do izjednačujućeg pogotka stigli nakon neshvatljive pogreške Xhake u 39. minuti. Arsenalov veznjak želio je kroz vlastiti kazneni prostor proigrati Davida Luiza, no loptom je napucao Wooda od kojega se lopta odbila u nebranjenu mrežu.

Arsenal 10. na ljestvici

U nastavku susreta Arsenal je tražio novo vodstvo, u par navrata su tražili i kazneni udarac zbog igranja rukom domaćih, ali ga nisu dobili te se rezultat nije mijenjao.

Arsenal je 10. na ljestvici sa 38 bodova, dok je Burnley 15. sa 30 bodova. Na vrhu je Manchester City sa 65 bodova, drugi Manchester United ima 51, a treći Leicester City 50.