ALŽIRCI POBJEDNICI RULETA JEDANAESTERACA: / Preko Obale Bjelokosti plasirali se u polufinale

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, a nakon dodatnih 30 minuta više nije bilo golova

11.7.2019.
21:39

Nogometna reprezentacija Alžira izborila je plasman u polufinale afričkog Kupa nacija koji se održava u Egiptu nakon što je u susretu četvrtfinala boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Obalu Bjelokosti sa 4:3.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, a kako nakon dodatnih 30 minuta više nije bilo golova pitanje pobjednika je razriješeno izvođenjem jedanaesteraca.

[VIDEO] NAVIJAČI REALA RAZAPINJU HAZARDA ZBOG SNIMKE S TRENINGA: /

'Bale je u spektakularnoj formi, a on...'

Alžir je i u 90 minuta bio bliži pobjedi. Poveo je u 20. minuti golom Sofianea Feghoulija, a u 48. minuti je imao i kazneni udarac, no Baghdad Bounedjah je pogodio vratnicu. Isti je igrač i u 66. minuti imao zicer kada je izašao sam ispred suparničkog vratara, ali je bio neprecizan. Obala Bjelokosti je izjednačila u 62. minuti golom Jonathana Kodjia.

Alžirci hladnokrvniji

Prilikom izvođenja jedanaesteraca alžirski nogometaši su zabili četiri, a njihovi suparnici tri gola. Kod Alžira neprecizan je bio Mohamed Belaili, dok su kod Obale Bjelokosti promašili Wilfried Bony i Serso Die.

Alžir će u svom prvom polufinalu nakon 2010. kada je izgubio od Egipta, igrati protiv Nigerije. Alžir je do sada samo jednom osvojio afrički naslov, 1990. godine kada je i organizirao prvenstvo.

U posljednjem susretu četvrtfinala sastaju se Madagaskar i Tunis, a pobjednik će u polufinalu igrati protiv Senegala.